Karolina Czarnecka idzie za sukcesem "Hera, koka, hasz, LSD"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 14:00
Kilka miesięcy temu podbiła internet utworem "Hera, koka, hasz, LSD". Anonimowa dla większości osób Karolina Czarnecka stała się błyskawicznie gwiazdą w sieci. Teraz wydała minialbum "Córka" i z tej okazji odwiedziła studio Czwórki.
Audio
  • "Córka" to pierwsza płyta firmowana przez Czarnecką. Na krótkim wydawnictwie znajduje się 5 premierowych nagrań (Czwórka/Stacja Kultura)
Karolina Czarnecka idzie za ciosem. Po sukcesie piosenki Hera, koka, hasz, LSD, wydała właśnie mini-album Córka
Karolina Czarnecka idzie za ciosem. Po sukcesie piosenki "Hera, koka, hasz, LSD", wydała właśnie mini-album "Córka"Foto: Jacek Konecki / Polskie Radio

/Zobacz co słychać

Piosenka "Hera, koka, hasz, LSD", którą wykonała podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, ma w serwisie YouTube 12 mln odsłon. To jeden z najlepszych wyników w historii polskiej muzyki, ale wokalistka zdaje się tym specjalnie nie przejmować. - Jakoś  bardzo już mnie to nie rusza. Może na początku robiło to większe wrażenie. To jest jakaś liczba i tyle - mówiła w "Stacji Kultura".

PRZECZYTAJ: Karolina Czarnecka u Chajzera: narkotyki są złe!

Nie da się jednak ukryć, że tak ogromny sukces musiał zmienić życie wcześniej anonimowej artystki. - Wszystko dzieje się szybciej, to prawda. Pojawiły się różne propozycje, nowe możliwości i matrymonialne anonsy. Tych jest najwięcej - wyznała rozbawiona.

Okładka
Okładka płyty

Właśnie ukazała się pierwsza płyta Karoliny Czarneckiej pt. "Córka". Nie jest to jednak longplay, tylko EP. - Jest pięć nowych utworów plus "Hera, koka, hasz, LSD" i cztery międzypiosenniki, jak je nazywam. Są to fragmenty mojej narracji, która prowadzi historię - wyjaśniła artystka, która oparła krótką płytę o postać Tiny, czyli trochę zahukanej dziewczyny z głębokiej prowincji, która przyjechała do Warszawy, by spełnić tutaj swoje marzenia i rozpocząć lepsze życie. Krótki album promowany jest przez nagranie "Stolica".

Czarnecka zdradziła, że w losach Tiny są też elementy z jej życia. - Byłam zachwycona tym, że dostałam się do Akademii Teatralnej i przekonana, że teraz spełnię wszystkie swoje sny i marzenia. Że poznam mnóstwo ludzi, którzy dadzą mi przykład, jak żyć. Są więc analogie - mówi wokalistka.

Jakie są kolejne zawodowe plany artystki?

Czy swoją przyszłość wiąże bardziej z aktorstwem, czy piosenką? Zapraszamy do wysłuchania wywiadu w "Stacji Kultura".

ac/kd

Czytaj także

Digit All Love - bez sztucznego szumu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 15:58
Wrocławska formacja Digit All Love powraca z trzecią płytą. "Augusta" ukaże się 18 sierpnia. Dla zespołu to powrót po czteroletniej przerwie, a do nagrania i promocji wydawnictwa cegiełkę dołożyli słuchacze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kari - uznanie na Wyspach i zero pośpiechu

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 15:00
Po bardzo dobrym przyjęciu płyty "Wounds and Bruises" Kari bez żadnej presji, spokojnie pracuje nad nowymi numerami. Udało jej się zdobyć uznanie na Wyspach Brytyjskich, za sprawą utworu "The One", który w nowej wersji można usłyszeć na kompilacji oficyny Nextpop pt. "Tunnel Vision. Vol. 1 - Slow Burning".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Smołowik: Osiecka otworzyła moją głowę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 15:00
Trwa 17. edycja Festiwalu i Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". To największa w kraju impreza poświęcona pamięci wybitnej polskiej autorki, której teksty do dziś inspirują niezliczoną grupę artystów.
rozwiń zwiń