Tola: nie chce mi się pisać piosenek na zamówienie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 09:50
- Ta płyta powstawała przez 10 lat, miałam po kilka aranżacji tych samych piosenek, nad którymi pracowałam z różnymi ludźmi. Ale kiedy już tak bardzo poczułam się rozczarowana światem i ludźmi, postanowiłam wrócić do początku. Do pierwszych wersji emocji z "Subtitles" - opowiada Tola Szlagowska.
Tola
TolaFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
54:12 2021_02_24 09_05_35_PR4_Wszystko_gra.mp3 Tola Szlagowska o solowej płycie. Jak brzmi album "Subtitles"? (Wszystko gra/Czwórka) 

Na płycie znalazały się pierwsze wersje piosenek, nad którymi pracowałam przez dekadę. Są szczere, intymne i najbardziej prawdziwe Tola

Artyska przyznaje, że w podjęciu tej decyzji pomogła jej koleżenka, z którą chodziła do jednej klasy w szkole muzycznej w Stanach Zjednoczonych. - Spotkałyśmy się po koncercie Syd i The Internet w Polsce i puściłam jej te pierwsze piosenki, w wersji demo, bez miksu - wspomina gość Czwórki. - Posłuchała "Recycled / Fragile" i powiedziała, żebym już nic nie zmieniała w produkcji, tylko zadbała o dobry miks. Dała mi namiar na człowieka, który miksował płytę The Internet. I tak trafiłam do Jimmy’ego Douglassa, producenta współpracującego m.in. z The Rolling Stones, Roxy Music, Missy Elliott i Johnem Legendem.

TOLA - Recycled/Fragile [Official Music Video] / tola.subtitles


Zobacz
Tola 1200.JPG
Tola: cierpliwość pozwala robić to, co się chce

Choć Douglass odpowiada za ostateczne brzmienie albumu „Subtitles” to w jego tworzeniu brało wiele osób. - Bit do utworu "Morning Blues" dostałam od duetu The Coasters, melodia przyszła do mnie od razu, tekst też. Napisałam tuż po rozstaniu z chłopakiem - opowiada. - To piosenka z cyklu #mood. Opowiada smutną historię, ale jest dość lekka - dodaje. 

Posłuchaj także:

Tola, czyli Tola Szlagowska, to artystka, która swoją muzyczną karierę rozpoczęła piętnaście lat temu. W tym roku Tola powróciła z całkowicie autorską, dojrzałą płytą. W życiu artystki bowiem wiele się zmieniło. Tola po kilkunastu latach od debiutu, w czasie, w którym skupiła się na edukacji muzycznej i rozwoju artystycznym, dojrzała do zaprezentowania swojego pierwszego, w pełni samodzielnie i niezależnie wykreowanego materiału. 

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Tola Szlagowska

Data emisji: 24.02.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

WaluśKraksaKryzys. "Atak" przyziemnych opowieści

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:00
Ma w sobie coś z Kopciuszka. Pojawił się pod koniec roku wraz z singlem "Tuż przed północą" i zamieszał w głowie nie tylko Królowi. - Pantofelek też zgubiłem, ale o tym już nie zaśpiewałem - śmieje się WaluśKraksaKryzys. W tym roku artysta zadebiutuje krążkiem "Atak", ale Złotą Płytę i tak ma już na swoim koncie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Buslav: "Syn" musiał powstać, bym mógł iść dalej

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 18:06
W tym roku minie pięć lat od momentu premiery debiutanckiej płyty Buslava. - Utwór "Syn" opowiada o doświadczanej przez wielu traumie, która nie wiąże się z tragicznymi wydarzeniami, tylko zasadza się na pielęgnowanych, być może nawet nieświadomie, mikrourazach - opowiada artysta.
rozwiń zwiń