Funkasanki. Balansowanie na granicy gatunków

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 17:31
Gośćmi Czwórki byli muzycy Funkasanki, Anna Kaptór i Przemysław Starachowski. Ich muzyka balansuje pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi - od popu, przez muzykę alternatywną, aż po szeroko pojętą elektronikę.
Audio
  • O swojej twórczości opowiadają Funkasanki (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Funkasanki tworzą Ania Kaptór i Przemek Starachowski
Funkasanki tworzą Ania Kaptór i Przemek StarachowskiFoto: mat. promocyjne

Funkasanki to duet powstały w 2015 w Polsce wschodniej, obecnie tworzący w Warszawie. Nazwa pochodzi od zespołu, który miał powstać, ale nigdy nie powstał. - Chcieliśmy grać funk w dużo większym składzie, więc wymyśliliśmy nazwę i roboczo myśleliśmy o utworach. I choć nie udało się skompletować planowanego składu, ta nazwa i logo pozostały - wspominała Anna Kaptór. A jak przekonywał Przemysław Starachowski, to, że grają elektronicznie, zostało również wymuszone przez fakt, że stali się duetem. - Pierwsze nagrania z muzyką kurpiowską stworzyliśmy w miesiąc na potrzeby jednego koncertu. Potem okazało się, że ten miesiąc zamienił się w dużo dłuższy czas, a nam łatwiej jest wyrazić się we dwoje niż w większym składzie - mówił gość Czwórki.

Kaptór i Starachowski poznali się w gimnazjum. Dziś na koncie jako Funkasanki mają już kilkadziesiąt koncertów, a w tym roku planują nagrać i wydać debiutancki krążek. Jak chcą rozwijać swoją muzyczną karierę i gdzie będzie można ich usłyszeć na żywo? O tym mówili w Czwórce. 

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której przedstawiliśmy siostry-artystki Elżbietę i Annę Gądek >>>  


***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzą: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler

Gość: Anka Kaptór (wokal, chórki, pianino, synthy, sample), Przemek Starachowski (perkusja, chórek, bass, synthy, sample)

Data emisji: 11.02.2018

Godzina emisji: 12.05

kd


Czytaj także

Rafał Bojar: w życiu potrzebne są i szczęście, i nostalgia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 11:30
- Lubię podglądać ludzi w najbardziej intymnych momentach, lubię słuchać ich historii. Miłość to coś, co łączy wszystkie moje prace, ale na moich zdjęciach ma różne oblicza - opowiada fotograf Rafał Bojar. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gniewomir Tomczyk: myśląc o muzyce widzę kosmos

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 12:04
- Chciałem się uczyć jazzu, ale nie było gdzie, więc poszedłem do szkoły muzycznej, do klasy perkusji i już widziałem się na scenie w jakimś fajnym zespole. Tymczasem na pierwszej lekcji postawiono przede mną ksylofon, a ja nie mogłem przeżyć, że będę grał na cymbałkach - wspomina Gniewomir Tomczyk.
rozwiń zwiń