"Podgłośnij trochę bas". Nadchodzi Domi Skoczylas

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 13:40
- Pierwszym muzycznym wspomnieniem jest Celine Dion, potem zespół folk rockowy, w którym śpiewałam, Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i teraz alternatywne R’n’B - mówi wokalistka i kompozytorka Domi Skoczylas.
Domi Skoczylas
Domi SkoczylasFoto: mat. promocyjne

Praca nad debiutanckim singlem trwała kilka miesięcy. Trochę nagrań, trochę przerw, kilka "załamek", ale też totalnych "podjarek" i wybuchów emocji Domi Skoczylas 

Na co dzień artystka gra w zespole Jakuba Skorupy, w tym roku jednak zdecydowała się "pójść na swoje". - Zawsze o tym myślałam, ale bałam się. Najbardziej chyba odpowiedzialność, która jest mniejsza, kiedy grasz w zespole "na drugim planie" - opowiada. - Po drodze okazało się jednak, że jestem indywidualistką i dotarło do mnie, że chyba muszę pójść "solo".

Posłuchaj
08:03 CZWÓRKA Wszystko gra - domi skoczylas 17.11.2021.mp3 Pomiędzy Johnnym Cashem i Arlo Parks. Rozmowa z Domi Skoczylas (Wszystko gra/Czwórka)

Ta piosenka zaczęła się od dwóch akordów zagranych w domu na psychodelicznym plug-inie. Potem napisałam po angielsku tekst. Ale dopiero polskie słowa nadały tej piosence sens Domi Skoczylas

Pierwszym singlem Dominiki jest utwór "Język". - Ta piosenka to swego rodzaju strumień świadomości - mówi. - Zapis jakiegoś ułamka chwili w moim życiu, który potem z Darią Ryczek i Jakubem Skorupą oszlifowaliśmy tekstowo, a Kuba Dąbrowski, jako producent, dołożył swoje muzyczne cegiełki.

Język – Domi Skoczylas / Domi Skoczylas


Zobacz także
Nela Szadkowska 1200.jpg
Neurotyczny soul do tańca. Nela Szadkowska zapowiada EP-kę

Rozmówczyni Uli Kaczyńskiej przyznaje, że to, co zdarzyło się po premierze "Języka" zmotywowało ją do dalszego działania. - Mam nadzieję, że na początku przyszłego roku pojawią się dwie nowe piosenki. Myślę sobie, że styczeń i luty to będą dobre miesiące na takie muzyczne opowieści - zapowiada Domi Skoczylas.

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Domi Skoczylas

Data emisji: 17.11.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Tola: nie chce mi się pisać piosenek na zamówienie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 09:50
- Ta płyta powstawała przez 10 lat, miałam po kilka aranżacji tych samych piosenek, nad którymi pracowałam z różnymi ludźmi. Ale kiedy już tak bardzo poczułam się rozczarowana światem i ludźmi, postanowiłam wrócić do początku. Do pierwszych wersji emocji z "Subtitles" - opowiada Tola Szlagowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rosalie. i Król. "Wychodzimy z łóżek, wracamy do świata"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 13:50
- Z żoną Iwoną namiętnie słuchaliśmy płyty Rosie "IDeal" - wspomina Król. - Kiedy zaprosiłam go do współpracy, usłyszałam "tak" i był w tym entuzjazm - mówi Rosalie. - Dwie postaci polskiej sceny alternatywnej spotkały się w jednym studiu, żeby nagrać utwór "Potrzeba skał".
rozwiń zwiń