Rosalie.: Spełniłam swoje dwa marzenia

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 18:26
Od najnowszego albumu Rosalie. minął rok. "IDeal" ukazał się w pandemicznym czasie i wielu towarzyszył przez ten rok. Dziś artystka przyznaje, że ostatni czas pozwolił jej spełnić dwa marzenia, jedno z nich to współpraca zagraniczna, drugie to tajemnica związana z piosenką trzymana w szufladzie przez dwa lata. 
Rosalie. w studiu Czwórki
Rosalie. w studiu CzwórkiFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

rosalie 1200.jpg
"Był sobie numer": Jak powstał "Nie mów" Rosalie.?

Rosalie. przyznaje, że jest osobą skorą do zmian, co najłatwiej zauważyć w jej mieszkaniu, które jest stale przemeblowywane, ale też poprzez jej muzykę. Na tworzenie muzyki wykorzystała czas pandemii, choć przyznaje, że też wypoczywała, po 5 latach intensywnej pracy. 


Posłuchaj
16:45 czwórka stacja kultura 31.08.2021 rosalie.mp3 Rosalie. opowiada o spełnionych marzeniach (Stacja Kultura/Czwórka)

 

- Początkowo pandemia to był cios, nie mogliśmy grać, wydałam płytę i nie mogłam się nią podzielić z moimi odbiorcami, na żywo - wspomina artystka. - Dziś mam wrażenie, że mój album "IDeal" jest starszy niż rzeczywiście jest. To album, który uwielbiam, dał mi dużo radości, zmienił moje potrzeby względem muzyki. To nie są już tylko smutne piosenki i melancholijne opcje, ale też zabawa i dużo uśmiechu, dzięki czemu wiem, co mi się podoba, co lubię - dodaje. 

Rosalie. w rozmowie z Kasią Dydo widzi, że magia tej płyty działa, że publiczność żywo reaguje na piosenki, zna prawie całe teksty. Z pewnością to również zasługa tego, że "IDeal" niemal w całości jest wyśpiewana po polsku. 

Artystka jednak nie ustaje w muzycznych poszukiwaniach. - Słucham dużo muzyki z lat 70., nie tylko r'n'b czy soulu, sporo popu, uważam, że najnowsza płyta Billy Eilish jest idealna, ale nie znaczy, że będę tworzyła taką muzykę - przyznaje. - Gdy myślę o nowej płycie, to staram się nie podchodzić do tego z oczekiwaniami, wielkim planem. Poszukuję takiej przestrzeni, żeby osoby, które będą ze mną ją tworzyć, miały dobrą zabawę, dobry czas, by wyszło z tego coś naturalnego, a mniej przemyślanego - przyznaje.

Wrona_fot Maja Osiecka_1200 .jpg
"Teraz Ja!!!". Poznajcie Wronę - artystkę, która wygrała konkurs "Wydaj płytę z Będzie Głośno!

Rosalie. nie stroni od współpracy. - Ostatnimi czasy najwięcej czasu spędzam z Chloe Martini. Znalazłyśmy wspólny język i dobrze nam idzie praca razem - zdradza artystka. - Na pewno pojawią się nowe utwory ode mnie i nowe featuringi z różnymi postaciami. W ostatnim czasie spełniły się też moje dwa marzenia. Jedno z nich to współpraca zagraniczna. Wyjechałam do Turcji na trzy dni, nagrałam utwór i klip z pewną turecką raperką, ja w tym utworze bardzo szybko rapuję po angielsku. Już nie mogę się doczekać, aż to wyjdzie - dodaje. 

Drugie spełnione marzenie Rosalie. przedstawia w jeszcze bardziej tajemniczy sposób. Zdradza, że związane jest z dodatkowym utworem, który trzymała przez dwa lata w szufladzie, szukając odpowiedniego momentu i osoby do niego. Rosalie. zależało, by piosenka wybrzmiała we współpracy. Dziś przyznaje, że niemal wszystko jest gotowe, choć wymagało to mnóstwa pracy ogromnej ilości osób. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Rosalie.

Data emisji: 31.08.2021

Godzina emisji: 11.15

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Kasia Dydo Rosalie.
Czytaj także

Horror i SF w krzywym zwierciadle. Nowy musical od Antoniusza Dietziusa

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 14:20
Laureat pierwszego plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni 2005 reżyseruje kolejny musical. Antoniusz Dietzius opowe o "Little Shop Of Horrors".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Teraz Ja!!!". Poznajcie Wronę - artystkę, która wygrała konkurs " Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 09:00
- Do tej pory jestem oszołomiona i ogromnie się cieszę, że płyta, którą stworzyłam w moim pokoju w trakcie kwarantanny, niedługo będzie mogła ujrzeć światło dzienne - mówi w Czwórce Wrona. Jej solowa kariera rozpoczęła się na początku 2018 roku i doprowadziła do wygranej w 5.odsłonie Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". 
rozwiń zwiń