Zalia o płycie "Kocham i tęsknię": dałam z siebie wszystko

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 15:50
- W trakcie pracy nad debiutancką płytą bardzo dojrzałam i od sierpnia jestem 10 kroków wyżej na drabinie życiowej i muzycznej. Jestem "przy sobie", o wiele lepiej się rozumiem. I to chyba słychać na albumie "Kocham i tęsknię" - opowiada Zalia. 
Od prawej: Zalia i Ula Kaczyńska.
Od prawej: Zalia i Ula Kaczyńska.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

"Gdyby nie Instagram, byłabym bardziej alternatywna"

Julia Zarzecka - bo tak naprawdę nazywa się Zalia - ma 22 lata. Jest wokalistką i kompozytorką oraz studentką BIMM Institute na kierunku Vocal Performance and Songwriting. Jej piosenki biją rekordy popularności w sieci - dotyczy to wszystkich singli promujących debiutancki album Zalii. - Jestem bardzo instagramowa, więc to był jeden z ważniejszych kanałów "dystrybucji" moich numerów. Konto prowadzę od 13. roku życia i myślę sobie, że gdybym tyle czasu spędzała na szukaniu muzyki, co spędzam na insta, to moja płyta byłaby bardziej alternatywna - śmieje się gość Czwórki. Jak dotąd najbardziej znanym singlem Zalii jest utwór "Bezsensownie", nagrany wspólnie z warszawskim raperem Przyłu. 

"Moja muzyka to mój gust i intuicja"

Jaka jest zatem debiutancka płyta Zalii? -  Moja i autentyczna, to pierwsze, co przychodzi mi do głowy - odpowiada artystka. - Ludzie pytają się mnie, w jakim tworzę gatunku, co było moją inspiracją, i jedyne, co mogę powiedzieć, że to wszystko jest kwestią mojego gustu i intuicji. Piszę o konkretnych sytuacjach z mojego życia i staram się to robić tak, żeby historie były czytelne dla ludzi w każdym wieku.

"Dałam z siebie wszystko"

Szkice piosenek Zalia tworzy sama i zawsze zaczyna od melodii. Chciałaby spędzić dzień z Laną Del Rey i zaśpiewać z Tomem Odellem. Ale to raczej kwestia marzeń niż planów, bo gość Czwórki planów nie robi.

Posłuchaj
48:29 2022_11_30 09_05_10_PR4_Wszystko_gra.mp3 Zalia o debiutanckiej płycie "Kocham i tęsknię" (Wszystko gra/Czwórka)

 - Skupiam się na pracy i nad tym, co ja mogę zrobić. Nie kalkuluję, co może zdarzyć się później, nie dążę do z góry zaplanowanego efektu. Tak było w przypadku debiutanckiej płyty. Dałam z siebie sto procent, reszta zależy od świata - tłumaczy rozmówczyni Uli Kaczyńskiej.  

Sprawdź także:

"Kocham i już tęsknię"

Tytuł albumu dobrze oddaje to, co może poczuć słuchacz po przesłuchaniu płyty - "kocham i tęsknię". Ale zwrot ten został zaczerpnięty z rozmów, które Zalia prowadzi z muzykami z jej zespołu. - Często mamy tak, że kiedy kończy się próba, albo jesteśmy po koncercie, trudno nam się rozstać. Do tego stopnia, że jeszcze w drodze do domu wysyłamy sobie SMS-y o takiej treści - dodaje artystka.  

Zalia - bezsensownie feat. Przyłu (Official Music Video) | Zalia Music

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Zalia (Julia Zarzecka)

Data emisji: 30.11.2022

Godzina emisji: 9.05

kul/kor

Czytaj także

Natalia Szroeder: nie robię kariery, tylko tworzę muzykę

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 15:20
Minęły zaledwie dwa tygodnie od premiery singla "Powinnam?", a już dziś w sieci pojawiła się nowa piosenka Natalii Szroeder "Połóż się tu". - Za chwilę minie 10 lat odkąd jestem na scenie. To 1/3 mojego życia. Przyszedł czas, że moje emocje eksplodowały - mówi artystka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"10 lat". Król Królów, czyli Błażej i Iwona świętują rocznicę ślubu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 15:15
 - Mówi się, że łączenie pracy ze związkiem raczej nie idzie w parze. My jesteśmy parą i tu, i tu. Choć największa w tym zasługa Iwony – mówi Błażej Król. Utwór "10 lat", zapowiadający nową płytę Króla, przedpremierowo można usłyszeć w Czwórce.  
rozwiń zwiń