"10 lat". Król Królów, czyli Błażej i Iwona świętują rocznicę ślubu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 15:15
 - Mówi się, że łączenie pracy ze związkiem raczej nie idzie w parze. My jesteśmy parą i tu, i tu. Choć największa w tym zasługa Iwony – mówi Błażej Król. Utwór "10 lat", zapowiadający nową płytę Króla, przedpremierowo można usłyszeć w Czwórce.  
Błażej Król i Iwona Król świętują 10-lecie małżeństwa w towarzystwie autorki audycji Uli Kaczyńskiej.
Błażej Król i Iwona Król świętują 10-lecie małżeństwa w towarzystwie autorki audycji Uli Kaczyńskiej.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Lauda, Kobieta z Wydm i królestwo Króla

"10 lat" to piosenka "okolicznościowa". Utwór powstał z okazji 10. rocznicy ślubu Błażeja Króla i Iwony Król. - Powtarzam to na każdym koncercie, że wytrzymać z takim knurem jak ja to jest prawdziwie wyzwanie. A Iwonie udaje się to już od dekady - mówi artysta. - Zaczęło się od bycia słuchaczem, potem recenzentem, potem zaczęliśmy razem pracować nad muzyką, aż wreszcie stanęłam obok Błażeja na scenie. Najpierw w projekcie Lauda, potem jako Kobieta z Wydm - dodaje Iwona Król.

Pierścionek zaręczynowy z chipsami 

- Na początku nie chcieliśmy grać koncertów, bo to był zbyt intymny materiał, a ponieważ my nie kryjemy się pod maskami, wydawało nam się, że w tych utworach może być za dużo "tylko naszych" emocji - wspominają goście Czwórki. Także w piosence "10 lat" artyści otwarcie mówią o tym, co ich łączy. - Pobraliśmy się po roku znajomości, więc dość szybko podjęliśmy tę decyzję - przyznaje Iwona. - Pierścionek zaręczynowy znalazłam w paczce chipsów, podczas wieczornego seansu filmowego.

"Każdy smok pilnuje swojej księżniczki"

Ostatnią płytą Króla był wydany w ubiegłym roku album "Dziękuję". Już wtedy artysta przyznał w Czwórce: - Król to już nie jest zespół, tylko duet, który tworzymy: Iwona i ja. I cieszę się, że w tej muzycznej rozmowie moja żona zabiera coraz częściej głos. Że coraz głośniej słychać ją w naszym królestwie. Dziś Błażej Król dodaje: - Iwona zna swoją wartość i czasami zdarza się, że mamy różne zdania na jakiś temat, ale uczymy się pracować ze sobą i - co najważniejsze - lubimy to robić. Nawet chyba nie nazywamy tego pracą, po prostu nagrywamy piosenki - mówi. Dość późno zaczęłam "uczyć" się muzyki, byłam już po trzydziestce. Ale im głębiej wchodzę w ten temat, tym czuje się bardziej pewna. Pamiętam nawet taki moment, kiedy Błażej powiedział mi, że jeśli ktoś inny zaprosi mnie do nagrania płyty, mam stanowczo odmówić - opowiada Iwona. - To chyba oczywiste, przecież każdy smok pilnuje swojej księżniczki - dodaje Błażej.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Błażej Król (@krol_krol_)

Posłuchaj także:


Kiedy nowa płyta Króla?

Singiel "10 lat" zapowiada najnowszy album muzyka zatytułowany "W każdym (polskim) domu". - Ze wszystkich płyt produkowanie tego albumu jest mi najbliższe, bo najbardziej się tu udzielałam - mówi Iwona Król. Płyta ukaże się 9 lutego 2023 roku - w dniu urodzin Błażeja Króla.  

Posłuchaj
09:48 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - krolowie24.11.2022.mp3 Przed premierą: "10 lat" nowy numer Błażeja Króla (Muzyczny Lunch/Czwórka)

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Iwona Król i Błażej Król (Król)

Data emisji: 24.11.2022

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Chair. Projekt nieperfekcyjnie dopracowany

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 14:00
- Fotel jest meblem, w którym można się wygodnie umościć, krzesło służy do tego, żeby przysiąść na chwilę. Nazwa naszego zespołu jest metaforą naszych działań. Tworzymy sztukę użytkową, ale niekoniecznie taką, która jest komfortowa - opowiada duet Chair.  
rozwiń zwiń