Natalia Szroeder: nie robię kariery, tylko tworzę muzykę

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 15:20
Minęły zaledwie dwa tygodnie od premiery singla "Powinnam?", a już dziś w sieci pojawiła się nowa piosenka Natalii Szroeder "Połóż się tu". - Za chwilę minie 10 lat odkąd jestem na scenie. To 1/3 mojego życia. Przyszedł czas, że moje emocje eksplodowały - mówi artystka. 
Natalia Szroeder
Natalia SzroederFoto: Dagmara Szewczuk @dagsoon/Warner Music Polska

Posłuchaj
50:50 2021_03_31 09_05_09_PR4_Wszystko_gra.mp3 Jaka będzie nowa płyta Natalii Szroeder? (Wszystko gra/Czwórka)

 

Innym na rękę, a sobie wbrew

Odkąd tylko Natalia Szroeder pojawiła się na scenie, mówiło się o niej, że "ma potencjał, by zrobić wielką karierę". - Do dziś nie potrafię zdefiniować tego pojęcia, więc go unikam. Nie robię kariery, tylko realizuję swoje marzenia i spełniam się muzycznie - mówi gość Czwórki. - Wiele razy w trakcie tej przygody zdarzyło mi się iść komuś na rękę, ale zrobić to wbrew sobie. Mam taki charakter, że nie lubię rozczarowywać ludzi. Ale z drugiej strony, mimo ogromnej wdzięczności wobec tych, którzy umożliwili mi spełnianie marzeń, mam poczucie, że nie mogę iść przez z życie z pochyloną głową, ciągle pytając: "powinnam?". 

W odróżnieniu od poprzednich płyt, teraz stawiam na organiczne granie. Komputery zamieniłam na żywe instrumenty. Piosenki zaczęły oddychać Natalia Szroeder

Emocje eksplodują

Odpowiedzią na to pytanie jest piosenka "Powinnam?", którą artystka opublikowała w sieci jako zapowiedź "nowego rozdania". - We mnie te refleksje kotłowały się już od dawna, więc to nie jest kaprys ani próba przyciągnięcia uwagi. Nadszedł moment, kiedy emocje eksplodowały. W pewnym sensie przez, albo dzięki pandemii. Bo w ostatnim roku nabrałam pewności siebie. Przyszedł do mnie spokój, którego tak bardzo potrzebowałam - przyznaje rozmówczyni Uli Kaczyńskiej.

Natalia Szroeder - Powinnam? [Official Music Video] / Natalia Szroeder

Nowe piosenki to pop, ale nowoczesny i nieoczywisty. Wszyskie utwory łączy nostalgia Natalia Szroeder

"Nie lubię czasoumilaczy"

Najnowszy singiel Natalii Szroeder "Połóż się tu" to kartka z pamiętnika artystki. - A dokładnie z 14 maja 2020. Piosenkowo porymowana, ciut przerobiona i posklejana, ale bardzo bliska oryginalnym zapiskom - opowiada gość Czwórki. - Nie lubię piosenek "czasoumilaczy", najbardziej podobają mi się te, które dotykają emocjonalnych obszarów. I takie utwory pojawią się na mojej nowej płycie. 

Natalia Szroeder - Połóż się tu [Official Music Video] / Natalia Szroeder

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Natalia Szroeder

Data emisji: 31.03.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Natalia Nykiel: umiem już tupnąć nogą

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 13:20
- Znam swoją wartość, ale pamiętam, żeby trzymać nogi na ziemi. Zdaję sobie sprawę z tego, ile jeszcze muszę się nauczyć. Ile jest jeszcze przede mną do odkrycia - mówi Natalia Nykiel. 20 pażdziernika artystka wydała swój drugi album "Discordia".  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Lins z płytą "Moja wina". Ten krążek jest "bardziej" niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 15:22
Kasia Lins zapowiada nowy album "Moja wina", następcę świetnie przyjętego debiutu "Wiersz ostatni" z 2018 roku. Już teraz można posłuchać pierwszego singla "Rób tak dalej". 
rozwiń zwiń