Arrinera Hussarya - pierwsze polskie superauto budzi emocje

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 17:30
Jest piękny, wytrzymały i szybki. Polacy wyprodukowali pierwszy supersamochód. Dziennikarz Czwórki Kuba Marcinowicz odwiedził warsztat, w którym powstaje Arrinera Husarya.
Audio
  • Jak brzmi Arrinera Hussaria? Jakie ma osiągi i kiedy pojawi się na polskim rynku? - opowiadają pojazdu, Łukasz Tomkiewicz i Pablo Burkacki (Czwórka/Zmiennicy)
Testy ramy jezdnej i nadwozia pierwszego polskiego super samochodu Arrinera Hussarya na lotnisku w Białej Podlaskiej
Testy ramy jezdnej i nadwozia pierwszego polskiego super samochodu Arrinera Hussarya na lotnisku w Białej PodlaskiejFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Ten samochód ma pod maską centralnie umieszczony silnik 8-cylindrowy o pojemności 6.2 litra, pochodzący od Chevroleta. Moc maksymalna wynosi 650 KM i 820 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto będzie przyspieszać w 8,9 s do 200 km/h. Zakładana prędkość maksymalna tego supersamochodu to jednak aż 340 km/h.

- To wyjątkowy projekt. Pod względem jakości wykonania i danych technicznych Arrinera pretenduje do miana czegoś, co znacznie wykracza poza tradycyjne standardy motoryzacyjne - mówi Łukasz Tomkiewicz, pomysłodawca i twórca Arrinery. Wtóruje mu Pablo Burkacki, projektant. - Linie tego samochodu są nieco zadziorne. Dzięki nim mamy wrażenie, że auto jest lekkie, choć w rzeczywistości ma spore gabaryty.

Jak brzmi silnik Arrinera Husarya? Zapraszamy do wysłuchania nagrania materiału z audycji "Zmiennicy".

***

Prowadzenie: Kuba Marcinowicz

Goście: Łukasz Tomkiewicz, Pablo Burkacki, twórcy samochodu Arrinera Husarya
Data emisji:
16.11.2014

Godzina emisji: 14.00

Materiał został wyemitowany w ramach audycji "Zmiennicy".

(kd, pg)

Czytaj także

Volkswagen Amarok - tylko dla aktywnych

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 15:00
Testujemy samochód, który kojarzy się z jeansowymi ogrodniczkami, koszulą w kratę, słomkowym kapeluszem i muzyką country. Czy jest "wieśniacki"? Tak, ale w znaczeniu "idealnie pasujący do klimatu wiejskiego". To tak zwany "wół roboczy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zadbaj o bezpieczeństwo. Przygotuj samochód do okresu jesienno-zimowego

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 08:00
Jesień to dla większości kierowców trudna pora roku. Zagrożenie dla ich bezpieczeństwa stanowią m.in. liście, spadające z drzew. Zanim więc wyjedziemy na drogę, warto przygotować auto na jesienne wyzwania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fiat 500 - "maluch", który robi duże wrażenie

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 13:51
Ten samochód, w kompletnie nowej odsłonie, miał swoją premierę w 2007 roku. A nadal wygląda świeżo i nowocześnie. Czwórka testuje fiata 500.
rozwiń zwiń