Motorniczy - bardzo odjechany zawód

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 13:40
Pedały, zadajnik jazdy i nastawiacz do zwrotnic to narzędzia pracy motorniczego. - Lubię swoją pracę i nie wyobrażam sobie innej - mówi autor bloga "Twój motorniczy".
Audio
  • Kto może zostać motorniczym? Tajniki zawodu zdradza autor bloga "Twój motorniczy" (Audycja nr 1/Czwórka)
Blog Twój Motorniczy poświęcony jest bezpieczeństwu w ruchu tramwajowym i zachowaniom podróżnych. Przedstawia także Warszawę i Warszawiaków postrzeganych oczami motorniczego.
Blog "Twój Motorniczy" poświęcony jest bezpieczeństwu w ruchu tramwajowym i zachowaniom podróżnych. Przedstawia także Warszawę i Warszawiaków postrzeganych oczami motorniczego.Foto: pixabay.com

Jak się okazuje wcale nie jest łatwo zdobyć pozwolenie na prowadzenie tramwaju. Gość Czwórki mówi, że egzamin na motorniczego jest trudniejszy niż na prawo jazdy kategorii B. Za to sama jazda dużo prostsza. - Tramwaj na drodze ma dla siebie dużo więcej miejsca. I nie trzeba zmieniać pasów - śmieje się Wójcik.

Motorniczy opowiada, jakie dowcipy robią mu pasażerowie, tłumaczy, na czym polega wekslowanie, czyli manewr obowiązkowy na Placu Zbawiciela w Warszawie i zdradza, co robi nietoperz na dachu tramwaju.


***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzą: Mariusz Infulecki i Michał Migała

Gość: Rafał Wójcik (motorniczy, autor bloga "Twój motorniczy")

Data emisji: 21.07.2015

Godzina emisji: 8.00

kul/kd

Czytaj także

Grzelak i JDabrowsky testują japońskie specjały

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 11:00
Agnieszka Grzelak jest specjalistką od upiększania i gotowania. - Na moich kanałach na YouTube daję rady modowo-urodowe oraz testuję azjatyckie słodycze - mówi Agnieszka Grzelak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Twins Life" - blog nastoletnich bliźniaczek

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 10:00
Julia i Natalia mają po 16 lat, obie interesują się modą i sportem, ale... kibicują przeciwnym drużynom! Nam zdradziły przepis na sukces w blogosferze.
rozwiń zwiń