Idole z lat 80. Sportowcy do noszenia na rękach

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 13:50
Zagraniczne gwiazdy filmowe dla polskiej młodzieży w latach 80. były dostępne, pod warunkiem, że ktoś miał telewizor. Na szczęście ich miejsce zajęli polscy sportowcy, którzy doskonale czuli się w roli idoli nastolatków.
Audio
  • W urodzinowym cyklu "Cztery dychy" tym razem w Archiwum Polskiego Radia szukaliśmy sportowców, których kochała polska młodzież w latach 80. (Audycja nr 1/Czwórka)
Antoni Piechniczek wraz z piłkarzami dwukrotnie awansował do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej - najpierw w Hiszpanii, potem w Meksyku. Jak dotąd nie udało się to żadnemu innemu polskiemu trenerowi
Antoni Piechniczek wraz z piłkarzami dwukrotnie awansował do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej - najpierw w Hiszpanii, potem w Meksyku. Jak dotąd nie udało się to żadnemu innemu polskiemu trenerowiFoto: PAP/CAF/Adam Hawałej

Czytaj także
republika pap 1200.jpg
Popersi, punki i republikanie. Idole lat. 80.

Sylwetki tych największych przypominali twórcy cyklu audycji "Mieszkańcy masowej wyobraźni". - Mieszkańcy Chorzowa-Batorego na rękach wynoszą swojego sąsiada Antoniego Piechniczka z samochodu - relacjonował reporter Programu IV Polskiego Radia. - Trener wylatuje wysoko w górę przy gromkim "Sto lat".

Antoni Piechniczek kierował kadrą narodową piłkarzy od stycznia 1981 roku. M.in. dzięki jego pracy polska drużyna zdobyła na mistrzostwach świata w Hiszpanii 3. miejsce. Polacy zwariowali na punkcie Piechniczka, ale jak podkreślał znany krytyk filmowy Zygmunt Kałużyński, ich miłość była dużo bardziej racjonalna niż uwielbienie dla pewnego amanta amerykańskiego kina, który łamał kobiece serca. I to dosłownie…

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1"

Prowadzą: Ula Kaczyńska, Mariusz Infulecki

Data emisji: 16.03.2015

Godzina emisji: 8.00

kul/kd

Czytaj także

Ola Ciupa: w showbizie nie ma nic na siłę

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 12:20
W teledysku Donatana "My, Słowianie" prała, w Czwórce zaśpiewała. - To był mój pierwszy raz. Na co dzień skupiam się na studiach i pracy w telewizji muzycznej - mówi Ola Ciupa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lilly Hates Roses jadą do Austin. "Posłuchamy Iggy'ego Popa"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 16:40
- W trasie jesteśmy od 3 lat i właśnie odlatujemy do Teksasu, żeby zagrać na SXSW. To dla nas duża nobilitacja i okazja, żeby posłuchać koncertu Iggy'ego Popa - opowiadają członkowie formacji Lilly Hates Roses.
rozwiń zwiń