Muzyka. Dlaczego młodzież nie może bez niej żyć?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 13:20
Kształtuje wyobraźnię, uszlachetnia, czyni nas bardziej wrażliwymi. To, jak muzyka wpływa na młode pokolenia Polaków sprawdziliśmy w urodzinowym cyklu "Cztery dychy".
Audio
  • Jakiej muzyki słuchała młodzież w latach 80.? (Audycja nr 1/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

W wyemitowanej w 1984 roku audycji w cyklu "Wieczór muzyki i myśli" o swoich inspiracjach opowiadali m.in. młodzi uczestnicy festiwalu jazzowego w Opolu. - Przy tej muzyce potrafię się wyżyć i wynieść przy tym dla siebie jakieś wartości - tłumaczy przyszły saksofonista. - Na koncerty chodzę, żeby oderwać się od szarówki świata. To dla mnie najlepsza odskocznia.

Jak się okazuje młodzież w latach 80. mała rozległe zainteresowania muzyczne. Jedni przeżywali objawienie na Jazz Jamboree, inni relaksowali się przy Brahmsie, a byli tacy, którzy pobudzali się "Wariacjami na temat własnego mazurka" albo dominowali za pomocą gitar...

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1"

Prowadzą: Ula Kaczyńska, Mariusz Infulecki

Data emisji: 6.04.2016

Godzina emisji: 8.00

kul/kd

Czytaj także

Ola Ciupa: w showbizie nie ma nic na siłę

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 12:20
W teledysku Donatana "My, Słowianie" prała, w Czwórce zaśpiewała. - To był mój pierwszy raz. Na co dzień skupiam się na studiach i pracy w telewizji muzycznej - mówi Ola Ciupa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lilly Hates Roses jadą do Austin. "Posłuchamy Iggy'ego Popa"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 16:40
- W trasie jesteśmy od 3 lat i właśnie odlatujemy do Teksasu, żeby zagrać na SXSW. To dla nas duża nobilitacja i okazja, żeby posłuchać koncertu Iggy'ego Popa - opowiadają członkowie formacji Lilly Hates Roses.
rozwiń zwiń