Dzień Ojca. Tacierzyństwo to nie macierzyństwo

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 10:30
- Mężczyźni, których spotkałam i opisałam w "Ojcach szóstego levelu", spędzają z dzieciakami mnóstwo czasu - mówi Magdalena Szwarc, dziennikarka. - Nie pracują w ciągu dnia, tylko opiekują się maluchami. Mimo to, do końca z pracy nie rezygnują - wyjaśnia.
Audio
  • Dziennikarka Magdalena Szwarc opowiada o współczesnym tacierzyństwie i książce "Ojcostwo szóstego levelu" (Audycja nr 1/Czwórka)
Tata wychowuje zupełnie inaczej niż mama
Tata wychowuje zupełnie inaczej niż mamaFoto: Glow Images/East News

"Ojcowie szóstego levelu" to książka o mężczyznach, którzy zdecydowali się na ojcostwo niemal całodobowe. Jej autorka twierdzi, że tatą zostaje się dopiero wtedy, gdy jest się z dziećmi sam na sam, np. gdy mama jest w pracy lub wyjedzie na weekend.

- W takich sytuacjach tata bierze pełną odpowiedzialność za wszystko - mówi Magdalena Szwarc. - Role ojców na przestrzeni lat się zmieniały. Dziś wszystko się wymieszało. Mężczyźni musieli rozwinąć te cechy, które stereotypowo są przypisane kobietom - dodaje.

Gość Czwórki zwraca uwagę, że nie każdy mężczyzna jest gotowy na tego typu tacierzyństwo, choć przyznaje, że ojców zajmujących się całymi dniami swoimi dziećmi wcale nie jest trudno spotkać. Podkreśla, że by to się udało, kluczowym elementem jest zgoda.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Gość: Magdalena Szwarc (dziennikarka, autorka książki "Ojcowie szóstego levelu")

Data emisji: 23.06.2016

Godzina emisji: 8.10

pj/kul

Czytaj także

"Modny Tata". Ojcostwo na miarę XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 13:00
Na co dzień wykładowca, w sieci Modny Tata. Michał Będźmirowski przełamuje stereotypy zapracowanego mężczyzny i ojca i tłumaczy, jak być fajnym tatą i przy tym nie zwariować.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bestseller". Naga prawda o pisaniu książek

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 12:00
- W najnowszej książce pokazuję, że wydanie książki wcale nie musi być satysfakcjonujące, ponieważ biznes wydawniczy jest naprawdę trudny - mówi pisarka Joanna Opiat-Bojarska.
rozwiń zwiń