"Bestseller". Naga prawda o pisaniu książek

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 12:00
- W najnowszej książce pokazuję, że wydanie książki wcale nie musi być satysfakcjonujące, ponieważ biznes wydawniczy jest naprawdę trudny - mówi pisarka Joanna Opiat-Bojarska.
Audio
  • Joanna Opiat-Bojarska napisała "Bestseller". Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? (Audycja nr 1/Czwórka)
Bestseller to dziesiąta książka w dorobku Joanny Opiat- Bojarskiej. Jej fani twierdzą też, że najlepsza
"Bestseller" to dziesiąta książka w dorobku Joanny Opiat- Bojarskiej. Jej fani twierdzą też, że najlepszaFoto: Pixabay/miniqueaustralia/dom. publiczna

Bohaterką "Bestsellera" jest Emilia Sienkiewicz, 35-letnia niepozorna księgowa, która wygrywa telewizyjny literacki talent show. Z dnia na dzień zyskuje ogromną sławę i popularność, ale tuż przed premierą swojej książki zostaje... zamordowana. - Do napisania "Bestsellera" zainspirował mnie literacki talent show, który odbył się we Włoszech i pokazał, że praca pisarza też może być ekscytująca - opowiada pisarka. 

Książka posiada to, co gość Czwórki przede wszystkim ceni w kryminale - realizm, emocje i nagłe zwroty w akcji. - Jest tam brud, czuć dym z papierosów, a bohaterami targają wielkie namiętności - przekonuje Joanna Opiat-Bojarska i opowiada o tym, co dziwnego dzieje się na styku światów: mediów i policji. Zdradza też, ile można zarobić na pisaniu książek i kto w tym świecie jest na wygranej pozycji - kobiety czy mężczyźni.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Gość: Joanna Opiat-Bojarska (pisarka, autorka książki "Bestseller")

Data emisji: 22.06.2016

Godzina emisji: 8.10

kul/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co byś powiedział sobie młodemu?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 12:30
To pytanie Katarzyna Bielas zadała znanym Polakom. Z odpowiedzi powstała książka - drogowskaz, która pokazuje jak warto żyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ilona Łepkowska: trudno zrezygnować ze sławy

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 11:50
- Napisałam książkę, jak można zostać sławnym, co się z tym wiąże i jak czasem trudno jest powiedzieć, że nie chce się już być sławnym - opowiada znana scenarzystka Ilona Łepkowska, która debiutuje w roli pisarki.
rozwiń zwiń