Mniej miej, wyciskaj więcej czyli zapiski minimalisty

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 12:10
- Podczas jednego wieczora pozbyłem się 70 proc. dobytku. Potem kolejnych 20 proc. To, co mi zostało, zmieściłem w bagażu podręcznym i poczułem się niesamowicie lekko - mówi Orest Tabaka, autor bloga "Zapiski minimalisty".
Audio
  • Bloger Orest Tabaka podpowiada, jak zostać minimalistą (Audycja nr 1/Czwórka)
Na swoim blogu Orest Tabaka przekonuje, że minimalizm to podejście, w którym świadomie wybieramy czym się zajmujemy, co robimy, co jest dla nas ważne i potrzebne, w które przedsięwzięcia i osoby kierujemy swój czas, uwagę i energię
Na swoim blogu Orest Tabaka przekonuje, że minimalizm to podejście, w którym świadomie wybieramy czym się zajmujemy, co robimy, co jest dla nas ważne i potrzebne, w które przedsięwzięcia i osoby kierujemy swój czas, uwagę i energię Foto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

Gość Czwórki przekonuje, że minimalizm w jego wydaniu oznacza po prostu praktyczne podejście do życie. - W tej chwili posiadam kilka sprzętów elektronicznych i minimalną ilość praktycznych ubrań dobrych na każdą okazję - wyjaśnia bloger. I dodaje, że jeśli coś przestaje mu być potrzebne, natychmiast się tego pozbywa.

Na majątek Oresta Tabaki składają się także samochód, rower oraz szczudła… Nam tłumaczy, dlaczego to idealny środek trasportu oraz radzi, jak zostać minimalistą we wspólnocie mieszkaniowej.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzą: Mariusz Infulecki, Michał Migała

Gość: Orest Tabaka (autor bloga "Zapiski minimalisty")

Data emisji: 23.12.2015

Godzina emisji: 7.00

kul/kd

Czytaj także

Macademian Girl: blogowanie otwiera i poszerza horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 13:30
Tamara Gonzalez Perea jest dyplomowaną architektką wnętrz, ale realizuje się w modzie. Jej blog Macademian Girl śledzi prawie 5,5 tysiąca fanów, profil na Facebooku ma blisko 100 tys. polubień. - Znalazłam pomysł na życie i go realizuję - mówi blogerka. - To cudowne uczucie żyć z pasji. Bo choć pracuję, to jednak nie czuje się jakbym była w pracy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vloger Piotr Ogiński: gotowanie to ciężka praca

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 11:30
Piotr od 10 lat prowadzi popularny videoblog "Kocham gotować", na swoim koncie ma też udział w dwóch kulinarnych programach typu talent show. Do studia Czwórki przyniósł... patelnię!
rozwiń zwiń