Macademian Girl: blogowanie otwiera i poszerza horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 13:30
Tamara Gonzalez Perea jest dyplomowaną architektką wnętrz, ale realizuje się w modzie. Jej blog Macademian Girl śledzi prawie 5,5 tysiąca fanów, profil na Facebooku ma blisko 100 tys. polubień. - Znalazłam pomysł na życie i go realizuję - mówi blogerka. - To cudowne uczucie żyć z pasji. Bo choć pracuję, to jednak nie czuje się jakbym była w pracy.
Audio
  • Nie boję się eksperymentować i nie wstydzę się tego, jak wyglądam - rozmowa z Macademian Girl (Czwórka/Audycja nr 1)
Macademian Girl na pokazie nowej Kolekcji marki MMC w Muzeum Etnograficznym w Warszawie
Macademian Girl na pokazie nowej Kolekcji marki MMC w Muzeum Etnograficznym w WarszawieFoto: PAP/Stach Leszczyński

Jej blog, którego nazwa wzięła się od... ulubionych orzeszków, wystartował w 2011 roku. 12 miesięcy później autorka odebrała nagrodę Fashion Magazine i zajęła pierwsze miejsce w rankingu blogów modowych magazynu "Press".

- Mój blog to jest zapis pewnej modowej podróży, a przy okazji także najlepsza decyzja, jaką podjęłam w życiu - mówi Tamara Gonzalez Perea. - Zawsze byłam kolorowa, zawsze trochę "pojechana". Podobno mam to po tacie, który miał więcej koszul niż moja mama wszystkich ubrań razem wziętych.

ZOBACZ: Ile zarabia Maffashion? >>>

Wśród inspiracji blogerka wymienia Annę Dello Russo, Annę Piaggi i Harry'ego Pottera. Jej stylizacje są widowiskowe i barwne. Tamara słynie z nietypowych zestawień nadruków, faktur i wzorów. Nie boi się kokard, piór i fantazyjnych kapeluszy.

- Wcale nie jest łatwo eksperymentować z modą, bo ludzie nie lubią jak ktoś wyróżnia się z tłumu. Ale ja się krytyki nie boję, bo jestem twarda - śmieje się gość Czwórki. - Myślę, że w dzisiejszych czasach nie ma sensu ciągle tłumaczyć się ze swojego wyglądu. Dotyczy to zwłaszcza młodego pokolenia, które nie może zasłaniać się PRL-owską przeszłością.

CZYTAJ: Jessica Mercedes nie chciała nudnej pracy >>>

Stylizacje Macademian Girl chwalą też modowe wyrocznie. - Dziewczyna ma swój styl, jest oryginalna i konsekwentnie podąża własna drogą - ocenia stylistka i modelka Joanna Horodyńska. - Jest inteligentna i ma coś w głowie. Nie tylko wygląda, ale też mówi. I to mądrze mówi.

Z Macademian Girl rozmawiali w "Audycji nr 1" Michał Migała i Mariusz Infulecki.

(kul, ac)

Czytaj także

Tomasz Jacyków: w modzie panuje dowolność, ale liczy się styl

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 11:00
- W starożytnej Grecji zarost kojarzył się z mądrością i statecznością - mówi Tomasz Jacyków. - Teraz, zarówno w modzie jak i sztuce fryzjerskiej panuje absolutny pluralizm. Dlatego według mnie, nie chodzi o to czy broda jest modna, czy nie. Tylko o to jak ona wygląda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Wendzikowska - do De Niro i Carreya bez tremy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 12:50
Z powodzeniem godzi pracę aktorki i dziennikarki. Ostatnio Anna Wendzikowska chwyciła też za pióro i zaangażowała się w akcję społeczną. - Otwieramy oczy na problemy najmniejszych, które dzieją się często na naszych oczach - powiedziała w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Siostry Bukowskie: nie będziemy udawać, że jesteśmy znawczyniami mody

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 19:50
Zaczęły od pisania bloga, potem wkroczyły na czerwone dywany, ale nie lubią określenia "szafiarki". - Motywujemy ludzi, żeby mieli estetyczne ciało - mówią siostry Bukowskie. - A ubranie traktujemy tylko jako dodatek.
rozwiń zwiń