X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wtedy miałem na myśli coś" - Józef Skrzek o SBB

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2016 11:01
Multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor opowiadał nam nie tylko o początkach swojej muzycznej drogi u boku Tadeusza Nalepy, o "europejskim szlifie" z Czesławem Niemenem, ale także o nowej płycie SBB w starym składzie.
Audio
  • Wywiad z Józefem Skrzekiem o muzycznych początkach i nowym albumie SBB "Za linią horyzontu" (Wolę Starsze, Wolę Młodsze/Czwórka)
Józef Skrzek i Jacek Kruczek w Polskim Radiu
Józef Skrzek i Jacek Kruczek w Polskim RadiuFoto: Czwórka

Posłuchaj także:
jabłoński wojciech kult2 1200.jpg
"Wstyd" - nowa płyta Kultu

U Tadeusza Nalepy w Breakoucie Józef Skrzek grał na basie i uczył się "jak wyglądać na scenie" - Musiałem zrobić sobie specjalne stroje u krawcowej. Po roku stwierdziłem, że chcę założyć własną kapelę - wspomina.

- Przez parę dobrych miesięcy SBB ćwiczyło i grało w piwnicach. Gdy bieda była straszna dostałem wiadomość od Czesława Niemena - chciał mnie zaprosić do produkcji międzynarodowej. Posłuchał nas i spodobało mu się - mówi Józef Skrzek. Razem z legendarnym wokalistą nagrali między innymi nietypową wersję hitu "Dziwny jest ten świat" czyli "Strange is This World", wydaną w 1972 roku w Niemczech.

W latach 80. drogi muzyków się rozeszły. Jak zatem w 2014 doszło do reaktywacji pierwotnego składu SBB (Skrzek, Piotrowski, Apostolis), której owocem jest wydany we wrześniu przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia krążek "Za linią horyzontu"? I jak przy jego tworzeniu doszło do współpracy z Reinholdem Mackiem, światowej sławy reżyserem dźwięku, który współpracował m.in. z Electric Light Orchestra, Queen, Extreem czy Black Sabbath?

Dowiecie się tego z nagrania audycji, w której słuchaliśmy utworów Tadeusza Nalepy, Czesława Niemena i SBB.

***

Tytuł audycji: "Wolę Starsze, Wolę Młodsze"

Prowadzi: Jacek Kruczek

Gość: Józef Skrzek

Data emisji: 1.11.2016

Godzina emisji: 00.35

jsz/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"2005 YU55" - literacki krążek Comy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 09:00
W roku, w którym nagrodą Nobla wyróżniono Boba Dylana, Coma wydaje album, którego "punkt ciężkości został przełożony na warstwę literacką". O procesie jego tworzenia opowiada w "Rock Bloku" Piotr Rogucki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fair Weather Friends wystąpili na scenie muzycznej Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 14:30
Fair Weather Friends pochodzą z Czeladzi, a swoją muzyką nisko kłaniają się tanecznym brzmieniom lat 70. i 80. oraz współczesnej elektronice. Wkrótce cały koncert oraz galeria dostępne będą na naszej stronie!
rozwiń zwiń