Sonar Soul - muzyka przesiąknięta architekturą

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 18:00
Sonar Soul, czyli Łukasz Stachurko, realizuje się w muzyce, ale kocha też projektowanie wnętrz, pasjonuje go design. Przyznaje, że nie potrafi się zatrzymać.
Audio
  • Sonar Soul o życiu "po godzinach", czyli architekturze wnętrz i designie. A także o planach muzycznych i współpracy z Pauliną Przybysz (Czwórka/Strefa Prywatna)
Sonar Soul współpracuje z Pauliną Przybysz, a ich nowa płyta ma być w stylu Massive Attack
Sonar Soul współpracuje z Pauliną Przybysz, a ich nowa płyta ma być w stylu Massive AttackFoto: mat. prasowe artysty

Jako producent i DJ zadebiutował w 2001 roku płytą Namaste "Lot 76", współtworzył m.in. Namaste Soundsystem, Jazzavie czy Confashion Orchestrę, a w sierpniu 2014 - po siedmiu latach przerwy - wydał winyl "Trip to A". Jego muzyka to fuzja elektroniki i hip hopu. - Tworząc, korzystam z sampli, przetwarzam, próbuję, wciąż szukam nowych form wyrazu - opowiadał Stachurko w Czwórce.

Projektuje także meble i rozwija swoje studio designu. - Architektura wpisuje się w muzykę, a ograniczenia, które w niej występują, to dodatkowy "bonus", dzięki któremu tworząc, mam się czego "złapać" - mówił muzyk i przyznał, że teraz przed nim kolejne, równie pasjonujące wyzwania, m.in. bliska współpraca z Pauliną Przybysz i płyta w klimacie Massive Attack z kwartetem smyczkowym w tle.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadziła: Katarzyna Węsierska

Gość: Sonar Soul, czyli Łukasz Stachurko, muzyk, architekt, designer

Data emisji: 14.12.2014

Godzina emisji: 11.00

(kd/bch)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Myslovitz: zmieniamy model swojego "ja"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 12:20
20 lat minęło jak jeden dzień, mogliby zaśpiewać członkowie grupy Myslovitz. Mogliby, gdyby nie mieli własnego, fantastycznego repertuaru. - Nie wiem co będzie dalej ani jak będzie brzmieć nowa płyta, bo cały czas poszukujemy swojego miejsca - mówi Przemek Myszor. - Nasza muzyka jest wypadkową pięciu wizji i wrażliwości, bo w Myslovitz obowiązuje demokracja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Brzozowski: Nie zaplanowałem kariery z kalkulatorem

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 19:30
Był dobrze zapowiadającym się zapaśnikiem, ale z dnia na dzień rzucił sport i postawił na muzykę. Czy autor hitu "Tak blisko" Rafał Brzozowski żałował kiedyś tej decyzji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lari Lu: chciałabym schować świat w kolorowej bańce

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 12:40
Jeśli lubisz Björk, Lamb, Lykke Li, Apparat albo Bonobo - posłuchaj Lari Lu. To pseudonim artystyczny wokalistki, która pierwsze kroki na scenie stawiała w Varius Manx.
rozwiń zwiń