Myslovitz: zmieniamy model swojego "ja"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 12:20
20 lat minęło jak jeden dzień, mogliby zaśpiewać członkowie grupy Myslovitz. Mogliby, gdyby nie mieli własnego, fantastycznego repertuaru. - Nie wiem co będzie dalej ani jak będzie brzmieć nowa płyta, bo cały czas poszukujemy swojego miejsca - mówi Przemek Myszor. - Nasza muzyka jest wypadkową pięciu wizji i wrażliwości, bo w Myslovitz obowiązuje demokracja.
Audio
  • O nowej płycie i planach koncertowych grupy Myslovitz opowiada Przemek Myszor (Czwórka/Stacja Kultura)
Przemek Myszor opowiada o nowej płycie Myslovitz i planach koncertowych związanych z 20-leciem grupy
Przemek Myszor opowiada o nowej płycie Myslovitz i planach koncertowych związanych z 20-leciem grupyFoto: Jacek Konecki

- Mniej więcej od trzech lat znajdujemy się na nowej drodze i nie jesteśmy do końca pewni dokąd nas ona zaprowadzi - mówi gość "Stacji Kultura". - Myślę, że przed nami są jeszcze dwie płyty mieszane, czyli takie, na których będziemy wypracowywać nową formułę. Wynika to nie tylko z faktu, że mamy nowego wokalistę Michała Kowalonka, ale też z tego, że dorastamy. Jak jest pięciu członków zespołu, to jest pięć różnych dróg. Szukamy punktu, w którym te drogi się przetną.

Czytaj także: Myslovitz opowiadają o płycie "1.577" [WIDEO] >>>

Przemek Myszor zdradził także, że zespół cały czas pracuje nad nową płytą. - Planowaliśmy wydać ją jeszcze w tym roku, ale już wiemy że uda się to zrobić dopiero w przyszłym. Najwcześniej przed wakacjami - wyjaśnia muzyk. - To, co się na niej znajdzie będzie dokumentacją naszego przemodelowania. Mamy już kilka fajnych piosenek, mamy kilka psychodelicznych melodii. Teraz musimy to zharmonizować. Połączyć wszystkie akcenty w jedno brzmienie. Jak nam to wyjdzie, czas pokaże.

Z Przemkiem Myszorem rozmawiała Kasia Węsierska.

(kul, ac)

Czytaj także

Koncert Janka Samołyka w Czwórce! [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2012 06:00
Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek, który w swojej twórczości odwołuje się do dokonań takich artystów jak Mark Kozelek, Marek Grechuta, czy Marek Jałowiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek: czasem bywam dyktatorem

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2014 12:00
Nad swoją solową płytą "Składam się z ciągłych powtórzeń" pracował dość długo. W tym czasie przestał komponować i jak przyznaje w Czwórce, miewał myśli o ostatecznym porzuceniu muzyki. - Regularnie odbieram takie sygnały z mózgu, pojawiają się w nieoczekiwanych momentach, gdy czuję się zmęczony tworzeniem i koncertowaniem - opowiada Artur Rojek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek poleca największe gwiazdy tegorocznego Off Festivalu

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2014 15:00
Święto muzyki alternatywnej w katowickiej Dolinie Trzech Stawów już za kilka dni. Dyrektor Off Festivalu Artur Rojek polecał w radiowej Czwórce koncerty, na które szczególnie warto się wybrać.
rozwiń zwiń