Jason Hunt: w blogowaniu najważniejsza jest wiarygodność

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 12:46
Jeden z najbardziej wpływowych i opiniotwórczych polskich blogerów znany pod pseudonimem Jason Hunt przekonuje, że jeśli jest się wiarygodnym i ma się wiedzę w danej dziedzinie, znajdą się ludzie, którzy też będą chcieli ją zdobywać.
Audio
  • Jason Hunt, czyli Tomasz Tomczyk o swoim blogu i planach zawodowych (Strefa Prywatna/Czwórka)
Jason Hunt, czyli Tomek Tomczyk
Jason Hunt, czyli Tomek TomczykFoto: Archiwum prywatne

Czytaj także
grupa filmowa darwin 1200.jpg
Grupa filmowa "Darwin". Profesjonaliści z Youtube

Tomek Tomczyk wcześniej nosił pseudonim Kominek, teraz funkcjonuje w sieci jako Jason Hunt. Na swoim blogu komentuje aktualne wydarzenia, recenzuje filmy i aplikacje oraz opisuje podróże. Oprócz tego pisze książki, które wydaje we własnym wydawnictwie. - Niewiele potrafię, dlatego zostałem blogerem. Tak łatwiej żyć - żartował w Czwórce. Przyznał, że dziś - choć konkurencja jest ogromna - dużo łatwiej jest osiągnąć sukces, niż kiedyś: - Mamy dużo więcej narzędzi, by w ciągu kilku miesięcy wybić się do czołówki blogosfery.

Jego blog jest dla niego jednak wyłącznie "notatnikiem", a - jak przyznaje - to, co tam pisze, znajduje się potem w książkach. Pierwszą publikację "Bloger i Social media" wydał trzy lata temu, kolejną "Blog. Pisz kreuj zarabiaj", w tym roku. W rozmowie z Kasią Węsierską zdradził, dlaczego stara się nie pokazywać twarzy w internecie i o czym marzył, gdy był dzieckiem. Tłumaczył też, jak będzie wyglądała jego kolejna książka.

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadząca: Katarzyna Węsierska

Gość: Tomasz Tomczyk (Jason Hunt, Kominek, bloger, pisarz)

Data emisji: 6.10.2015

Godzina emisji: 20.00

kd/mg

Czytaj także

Kuba Jankowski: musiałem pokonać wiele przeszkód by być tu, gdzie jestem

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 12:22
Jako współtwórca popularnego programu "Matura to bzdura" Kuba Jankowski obnażał naszą niewiedzę. - Przygoda z Youtubem może zmienić życie, jestem tego najlepszym dowodem - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń