Jak dogadać się z ludźmi, których nie lubimy?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 10:22
Nie wszystkich, w których towarzystwie na co dzień musimy pracować, uczyć się, czy po prostu przebywać, lubimy. Jak w takich sytuacjach nie zaostrzać konfliktów?
Audio
  • Jak przekonać się do ludzi, których nie lubimy i czy warto? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Czy każdą relację można naprawić?
Czy każdą relację można naprawić? Foto: Glow Images/East News

- Zazwyczaj to, że kogoś nie lubimy "od pierwszego wejrzenia" wynika z naszych doświadczeń. Okazuje się, że gdzieś kogoś podobnego już znaliśmy, wówczas ta relacja nie była dobra, i teraz podświadomie przenosimy tamte emocje na nową znajomość - mówiła w Czwórce Katarzyna Babka. Podkreśla jednak, że mimo wszystko "dogadać się" można z każdym, pod warunkiem, że tego chcemy i mamy np. wspólne cele. - Warto m.in. zdać sobie sprawę, z czego wynika nasza niechęć do danej osoby, a także próbować zrozumieć jej postawę - tłumaczyła ekspertka.

W programie tłumaczyła także, jaki wpływ na nasze sympatie i antypatie ma sytuacja, w której spotykamy drugą osobę - czy jest to relacja zawodowa czy prywatna, a także, dlaczego czasem warto "kalkulować na zimno", zamiast myśleć sercem i czy o każdą relację należy walczyć za wszelką cenę.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Goście: Katarzyna Babka (psycholog)

Data emisji: 6.06.2016

Godzina emisji: 20.00

kd

Czytaj także

Cisza w związku. "Jest lękotwórcza. Bywa konstruktywna"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 16:00
- Cisza w związku to nie tylko brak słów. To też brak kontaktu wzrokowego, chłód emocjonalny, zamknięcie się przed drugą osobą - przekonywała w Czwórce psycholog Aleksandra Pronobis-Polatyńska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozmowa. Kiedy słowa mają drugie dno

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 12:13
Jak przekonywała ekspertka, informacja, zawarta w słowach naszego rozmówcy to tylko 8 procent rzeczywistego komunikatu, który on nam przekazuje.
rozwiń zwiń