Jakub Jamrozek "Dziennikarzem Medycznym Roku 2018"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 12:21
Dziennikarz radiowej Czwórki Jakub Jamrozek otrzymał I Nagrodę w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2018" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. 
Jakub Jamrozek
Jakub JamrozekFoto: Izabela Czarnecka

Kuba Jamrozek został doceniony przez jury za autorską audycję "Strefa Prywatna".

Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia już po raz dziesiąty wręczyło nagrody "Dziennikarz Medyczny Roku". W kategorii głównej – Dziennikarz Medyczny Roku 2018 – I Nagrodę ex aequo otrzymał Jakub Jamrozek z radiowej Czwórki. Stowarzyszenie nagrodziło dziennikarza za stałą audycję poradniczo-psychologiczną "Strefa prywatna", w której poruszył tematykę: picia kobiet w ciąży, dojrzewania seksualnego osób z niepełnosprawnością intelektualną, okaleczeń wśród młodzieży, samoorganizacji kobiet z rakiem piersi oraz męskiej seksualności. Wydawcą i współautorem audycji jest Justyna Janas.

– To dla nas bardzo ważna nagroda, dlatego że razem z Jakubem Jamrozkiem udało nam się dotrzeć z trudną, a czasem niewygodną tematyką do wielu młodych osób. W czasach, gdy w mediach tematyka seksualności jest spłycana do przypadkowych relacji i cielesności – my traktujemy temat dużo głębiej. Z powagą omawiamy aspekty fizyczne i psychologiczne, konsultując się ze specjalistami z danej dziedziny. Przykładamy z Jakubem ogromną wagę do tego, aby nasza audycja miała charakter społeczno-poradnikowy, a nie tabloidowy. Ilość wiadomości po audycji i rosnąca świadomość problematyki wśród słuchaczy Czwórki to dla nas potwierdzenie, że tak właśnie jest – mówi Justyna Janas, wydawca "Strefy Prywatnej" w radiowej Czwórce.

Wręczenie nagród odbyło się 18 stycznia br. w Warszawie.

To nie jedyne wyróżnienie dla dziennikarza radiowej Czwórki w ostatnim czasie. Pod koniec listopada 2018 roku. Jakub Jamrozek zajął III miejsce w konkursie dla dziennikarzy "Uzależnienia XXI wieku" zorganizowanym z inicjatywy Fundacji Inspiratornia. Gospodarz audycji "Strefa prywatna" został doceniony przez jury za audycję o uzależnieniu od hazardu.

mat.pras./pj/ac

Czytaj także

Konkurs "Uzależnienia XXI wieku". Nasz dziennikarz Jakub Jamrozek nagrodzony!

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 11:47
Jakub Jamrozek, dziennikarz Czwórki otrzymał II nagrodę w prestiżowym konkursie Fundacji Inspiratornia "Uzależnienia XXI wieku" za audycję radiową "Strefa prywatna: Uzależnienie od mediów społecznościowych i internetu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światy zastępcze to pułapka samotności

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 10:00
Kultura popularna przez obietnice bez pokrycia przyczynia się do osamotnienia. Czym są światy zastępcze? W jaki sposób stały się zbiorowym mechanizmem ucieczki? 
rozwiń zwiń