Konkurs "Uzależnienia XXI wieku". Nasz dziennikarz Jakub Jamrozek nagrodzony!

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 11:47
Jakub Jamrozek, dziennikarz Czwórki otrzymał II nagrodę w prestiżowym konkursie Fundacji Inspiratornia "Uzależnienia XXI wieku" za audycję radiową "Strefa prywatna: Uzależnienie od mediów społecznościowych i internetu".
Jakub Jamrozek na tle banera swojej audycji Strefa Prywatna
Jakub Jamrozek na tle banera swojej audycji "Strefa Prywatna"Foto: Polskie Radio

Posłuchaj nagrodzonej audycji
dziewczyna_z_komorka_1200x660.jpg
Odwyk od internetu. Czy jesteśmy uzależnieni?

Jury konkursu, w składzie: dr Bernadeta Lelonek-Kuleta (KUL), dr hab. Barbara Giza (Uniwersytet SWPS) i Mariusz Szczygieł - Przewodniczący Jury, przyznało drugą nagrodę Jakubowi Jamrozkowi za audycję radiową "Strefa prywatna: Uzależnienie od mediów społecznościowych i internetu" na antenie Czwórki. Współautorką i wydawcą audycji jest Justyna Janas.

Była to już druga edycja konkursu "Uzależnienia XXI wieku". Konkurs odbył się po raz pierwszy w 2014 roku, a łącznie w obu edycjach udział wzięło 101 dziennikarzy. - Od początku, celem naszego konkursu jest podnoszenie poziomu świadomości i wiedzy na temat uzależnień od czynności - mówi pomysłodawczyni imprezy Maja Ruszpel z Fundacji Inspiratornia. - Polacy mają świadomość istnienia nałogów, ale chemicznych: alkoholizmu czy narkomanii. Natomiast wśród uzależnień od czynności wymieniają głównie uzależnienie od hazardu. Pozostałe z uzależnień bagatelizują lub nie mają świadomości ich istnienia - dodaje.

Nagrodzona audycja Jakuba Jamrozka "Strefa prywatna" to dwugodzinny program, którego tematyka dotyczy głównie zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami międzyludzkimi, konfliktami międzypokoleniowymi, problemami związanymi z dorastaniem, presją rówieśników, wartościami, zagrożeniem nałogami itp.

Na audycję zapraszamy codziennie, od poniedziałku do czwartku, o godz. 20.00 na antenie Czwórki.

mat. pras./kd

Czytaj także

Gdy nie można odpocząć. Życie z pracoholizmem

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 16:24
Mówią, że bez pracy nie ma kołaczy, a co jeśli staje się ona obsesją? Co jeśli myśl o powrocie do niej przesłania nam weekendy i urlopy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chlubne uzależnienie. Pracoholizm ceniony społecznie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 09:44
- Pracoholizm to jedyne uzależnienie, które jest cenione - mówi psycholożka Aleksandra Figura. - Często za nim idzie sukces, awans, podziw, ale też cierpienie uzależnionego - wyjaśnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrada stara jak świat. Dlaczego tak boli?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 13:27
W literaturze, teatrze i filmie - temat zdrady od zawsze interesował twórców. W sztuce podnieca, w życiu jednak może być bardzo bolesna. Jak sobie z nią radzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym skorupka za młodu nasiąknie... Jak żyć z DDD?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 09:00
DDD to syndrom Dorosłego Dziecka z Rodziny Dysfunkcyjnej. Cierpiący na niego odczuwają skutki trudnych i traumatycznych przeżyć w dzieciństwie - nie tylko przemocy fizycznej, alkoholizmu, ale także braku miłości. Na czym on dokładnie polega?
rozwiń zwiń

Czytaj także

NLP - jest wszędzie, gdzie w grę wchodzi umysł

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 15:02
NLP czyli neurolingwistyczne programowanie to dla niektórych pseudonauka i sposób na łatwy zarobek. Dla innych to techniki, które mogą wpływać na myślenie oraz zachowanie i bywają pomocne w życiu codziennym.
rozwiń zwiń