X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak nie brnąć w porażki i uwolnić się od błędów?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 09:04
Nikt nie lubi przyznawać się do straty. Dlatego z żelazną konsekwencją brniemy w chybione interesy i nie chcemy się poddać w bitwach z góry skazanych na klęskę.
- Jeśli porażka zdarza się raz na jakiś czas i niczym szczepionka wytwarza przeciwciała, to można wytrzymać. Spotkałem ludzi, którym z różnych powodów coś się nie udało i myślę, że oni płacą za to pewną cenę, nie zawsze z własnej winy. Często zdarza się to u aktorów  mówi Maciej Wojtyszko
- Jeśli porażka zdarza się raz na jakiś czas i niczym szczepionka wytwarza przeciwciała, to można wytrzymać. Spotkałem ludzi, którym z różnych powodów coś się nie udało i myślę, że oni płacą za to pewną cenę, nie zawsze z własnej winy. Często zdarza się to u aktorów – mówi Maciej WojtyszkoFoto: Glow Images/ East News

Mamy tendencję do myślenia o bezpowrotnie zainwestowanych pieniądzach jak o tych, które jeszcze "leżą na stole". Zdaje nam się, że wystarczy podnieść stawkę, postarać się, namęczyć, żeby je odzyskać. Nie odchodzimy od pracodawców, którzy nie dają nam ani pieniędzy, ani satysfakcji, od partnerów, z którymi nic nas już nie łączy i zagracamy swoje domy niepotrzebnymi rzeczami, które kiedyś kosztowały naprawdę sporo, i żal wyrzucać.

Dlaczego tkwimy w nieudanych związkach czy w nieciekawej pracy, bez pieniędzy i perspektyw? Co mają do tego deficyty z dzieciństwa? Czy to obawa przed samotnością czy przed ostracyzmem społecznym? A może, jak przekonują amerykańscy naukowcy – to altruizm i wyrzuty sumienia? O tym porozmawiamy z Joanną Gutral, psycholog z Uniwersytetu SWPS.

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w czwartek (27.06) o godzinie 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka biznes psychologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Recepta na życiowy sukces. Kiedy współpracować, kiedy podnieść rękawicę?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 12:18
Niektórzy twierdzą, że ludzie są z natury skłonni do rywalizacji, a dbałość o własny interes jest najlepszym sposobem, w jaki można wyprzedzić konkurentów. Inni zaś uważają, że ludzie są stworzeni do współpracy i odnoszą największe sukcesy, kiedy współdziałają z bliźnimi. Czy prawda jak zwykle leży pośrodku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezgodność charakterów - jak wykorzystać ją pozytywnie

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 15:02
"Niezgodność charakterów" bywa przyczyną separacji czy rozwodów. Tymczasem może być pożadaną cechą w zespołach biznesowych. 
rozwiń zwiń