Fazy miłości. "Najpierw dopamina produkuje motyle, potem musimy zadbać o to sami"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 12:20
Randkowanie to osobne zagadnienie w dziedzinie związków damsko-męskich. A wiedza na ten temat pomaga odnaleźć się w sytuacji i być może odnaleźć prawdziwą miłość.
Audio
  • 50 pierwszych randek i co dalej? (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Ollyy/Shutterstock

Istnieją różne fazy zakochania. W tych pierwszych hormony odpowiadają za to, że fruniemy. W późniejszych sami musimy na to pracować Diana Wyrębek–Walters

Naukowcy wyróżniają kilka etapów związku i kilka faz miłości. Na każdym z takich odcinków możemy zetknąć się z rozmaitymi wyzwaniami. Jeśli zaś chodzi o to, z czego składa się miłość, to psychologowie wyodrębniają jej trzy elementy - namiętność, intymność i zaangażowanie. - Namiętność wiąże się z wybuchem hormonów i z motylami w brzuchu - wyjaśnia psycholog Diana Wyrębek–Walters i podpowiada, co zrobić, by ten stan trwał jak najdłużej.

Na której randce wypada się zakochać? Jak wygląda naturalny cykl randkowania? Czy można dwa razy pokochać tę samą osobę? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Diana Wyrębek–Walters (psycholog)

Data emisji: 7.08.2019

Godzina emisji: 20.07

kul/ac

Czytaj także

Co przesądza o wierności w związku?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 12:39
Miłość i wierność, nie zawsze stanowią zgrany duet. Ludzie zakochują się i dzielą ze sobą życie, albo porzucają, zdradzają i odchodzą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy istnieje warunek udanego związku?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 11:19
Kiedy wchodzimy w związek, chcemy wierzyć, że się uda. Choć wielu z nas ma za sobą nieudane próby. Złotych recept na świetną relację nie ma. Czy na pewno?
rozwiń zwiń