X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy istnieje warunek udanego związku?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 11:19
Kiedy wchodzimy w związek, chcemy wierzyć, że się uda. Choć wielu z nas ma za sobą nieudane próby. Złotych recept na świetną relację nie ma. Czy na pewno?
Audio
  • Czy związek może być idealny? (Czwórka/Strefa prywatna)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Ann Haritonenko/Shutterstock.com

Może jest coś, co pozwoli zminimalizować ryzyko kolejnej porażki? O zwiększaniu prawdopodobieństwa, że związek przetrwa i będzie wartościowy oraz satysfakcjonujący opowiadał psycholog Dominik Gebler. 

- Ludzie przychodzą do mnie z różnymi problemami - zdradza gość Jakuba Jamrożka. - Każdy związek jest na określonym etapie rozwoju. Inne związki tworzą ludzie młodzi, inne ci starsi. Młodzi częściej stawiają na wygląd, zauroczenia, wrażenia związane z pierwszą miłością. Osoby w starszym wieku zwracają uwagę na inne rzeczy, współżycie, przyjaźń, na możliwości zapewnienia przestrzeni osobistej, na rozwijanie się - dodaje. 

Ekspert zauważą, że często zdarza się tak, iż młode związki planują przyszłość przez różowe okulary. Zwraca uwagę, że każdy nasz związek powinien być lepszy od poprzedniego, choć nie zawsze tak jest. - Dziś szybko i łatwo wchodzimy w relacje, ale równie szybko z nich wychodzimy - mówi Dominik Gebler. 

Bez czego nie ma prawdziwej miłości? Co ma ona wspólnego z cierpliwością czy przyjaźnią? Czy na nasze związki ma wpływ relacja z naszymi rodzicami i czy kłótnia na początku związku zwiastuje jego rychły koniec? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Dominik Gebler (psycholog, psychoterapeuta)

Data emisji: 30.07.2019

Godzina emisji: 20.07

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budowanie prawdziwych relacji. "Zaczyna się, kiedy jeszcze o tym nie wiesz"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 12:42
 - Ludzie, którzy nie potrafią kochać samych siebie są jak worek z dziurką. Bez względu na to, ile będziemy sypać do niego z zewnątrz, zawartość będzie się wysypywać. Więc, zanim wejdziemy w relację, trzeba "zacerować" samego siebie - mówił Andrzej Śmiech, doradca personalny, psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co się dzieje z naszym mózgiem, kiedy jesteśmy zakochani?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 15:51
- Miłość z perspektywy biologicznej jest czymś innym, niż to, co nazywamy nią na poziomie emocjonalnym. Z perspektywy biologicznej chodzi przede wszystkim o przedłużenie gatunku - mówiła dr Olga Kamińska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co przesądza o wierności w związku?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 12:39
Miłość i wierność, nie zawsze stanowią zgrany duet. Ludzie zakochują się i dzielą ze sobą życie, albo porzucają, zdradzają i odchodzą.
rozwiń zwiń