Życie maklera giełdowego. "Stres, poświęcenie i zaangażowanie"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 17:20
Nie kopią rowów, nie pracują w kamieniołomach. A mimo to pod koniec dnia, gdy wracają do domów, są potwornie zmęczeni. Maklerzy giełdowi. - Wystarczy jedna pomyłka, byś poczuł, czym tak naprawdę jest stres - mówi makler Roland Paszkiewicz.
Audio
  • Jak wygląda praca maklera giełdowego i czy każdy może ją wykonywać? (POT/Czwórka)
Praca maklera to ogromny stres, ale także codzienna odpowiedzialność za gigantyczne pieniądze, należące do klientów (zdjęcie ilustracyjne)
Praca maklera to ogromny stres, ale także codzienna odpowiedzialność za gigantyczne pieniądze, należące do klientów (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Glow Images/East News

Jak przyznaje Igor Szczepaniec, wśród maklerów zdecydowanie więcej jest mężczyzn, niż kobiet. - To zawód, do którego wykonywania potrzebna jest specyficzna mieszanka cech i umiejętności analitycznych oraz sprzedażowych - tłumaczył ekspert. - Poza tym, gdy zawód ten rozwijał się w Polsce, rekrutowano głównie absolwentów kierunków ścisłych, a tam jest po prostu więcej mężczyzn.

Okazuje się, że wbrew obiegowej opinii, maklerzy pracują w ciszy i skupieniu. To - jak porównują goście Czwórki - "kierowcy rajdowi", którzy w jednej sekundzie podejmują decyzje, dotyczące kilku milionów złotych. - Na tych ludziach ciąży olbrzymia odpowiedzialność. Nie ma więc miejsca na wymachiwanie rękami i krzyki - mówi Roland Paszkiewicz.

Eksperci tłumaczyli też m.in., jak maklerzy nawiązują relacje z klientami i budują wzajemne zaufanie. Opowiadali, czym różni się makler giełdowy od księgowego, a także, co dzieje się w życiu maklera, gdy na jednej ze światowych giełd dojdzie do krachu.

***

Tytuł audycji: POT - Program Ociekający Testosteronem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 27.09.2015

Godzina emisji: 15.00

kd/ei

Czytaj także

Pułapki konkursów SMS-owych. Jak w nie nie wpadać?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015 15:00
Tematem "Efektu: WOW" będą konkursowe SMS-y i połączenia telefoniczne wysokiej płatności. Porozmawiamy o tym, jak nie dać się na nie nabrać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mięso z probówki - stworzymy hamburgera doskonałego?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 09:29
Istnieje prawdopodobieństwo, że mięso z probówki w przyszłości może zastąpić na naszych talerzach tradycyjne kotlety.
rozwiń zwiń