Co zrobić z używanymi książkami, do których nie chcemy wracać?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 09:22
- Wymiana to jeden ze sposobów na pozbycie się tych niechcianych i pozyskanie nowych książek. Wyrzucanie ich do kosza nie wchodzi w grę - mówi Weronika Bauer, organizatorka jednej z wymian.
Audio
  • Wymiana, sprzedaż, tworzenie prawdziwych dzieł sztuki? Co można zrobić z książkami, których już nie chcemy? (Czwórka/Dajesz radę)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: http://pixabay.com/

Z okazji Światowego Dnia Książki, który przypada w czwartek 23 kwietnia podpowiadaliśmy Wam, co robić ze zbędnymi książkami. Wyrzucanie ich do kosza wydaje się nieetyczne i nieekologiczne. Czy można je zatem sprzedać, oddać, a jeśli tak, to gdzie? Odwiedziliśmy antykwariaty, biblioteki, i stołeczną wymienialnię.

Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób zrobić z książek, które już przeczytaliśmy i których nie chcemy mieć na półkach w tradycyjnej formie…. rzeźby i inne dzieła sztuki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Data emisji: 21.04.2015

Godzina emisji: 12.00

kd/kul

Czytaj także

"Jaskiniowiec". Książka, która wprowadzi cię w prawdziwy świat zbrodni

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 09:00
"Jaskiniowiec" to mroczna, pełna przemocy powieść. - Spotkacie się ze zwątpieniem, złością, rozczarowaniem i buntem. Ale to zamierzony efekt - powiedział pisarz Jørn Lier Horst w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Kołodziejczak: "Biała Reduta" to alternatywna wizja przyszłości Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 12:00
"Biała Reduta", książka Tomasza Kołodziejczaka, trzecia część w cyklu „Ostatnia Rzeczpospolita”, pojawiła się właśnie na rynku księgarskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aneta Jadowska: Dora Wilk idzie na ostatnią wojnę

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 12:00
Do księgarni trafiła najnowsza książka Anety Jadowskiej. "Na wojnie nie ma niewinnych" to ostatnia zamknięcie sagi, której bohaterką jest Dora Wilk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Wałkuski: opisałem prawdziwe oblicze Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 13:30
- W Europie opinia o Stanach i ich mieszkańcach jest często kompletnie nietrafiona - powiedział Marek Wałkuski, autor książki "Ameryka po kaWałku".
rozwiń zwiń