Zaopiekuj się swoją szafą. To się opłaci

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 13:59
Zbliża się wiosna, a to dobry moment na przegląd szaf i półek z butami. Właściwe podejście do pielęgnacji odzieży pozwoli wykreować własny styl i sporo oszczędzić.
Audio
  • Ula Chincz podpowiada jak pielęgnować ubrania i buty (Dajesz radę/Czwórka)
Biegasz do sklepu 3 razy w tygodniu, twoja szafa się nie domyka, a wciąż nie masz czego na siebie włożyć? Radzimy jak zadbać o ubrania, by służyły nam dłużej i niezmiennie dobrze się prezentowały
Biegasz do sklepu 3 razy w tygodniu, twoja szafa się nie domyka, a wciąż "nie masz czego na siebie włożyć"? Radzimy jak zadbać o ubrania, by służyły nam dłużej i niezmiennie dobrze się prezentowałyFoto: East News/Glow Images

Pranie, prasowanie, czyszczenie chemiczne, ugniatanie na półkach - wszystko to niszczy nasze ubrania. Wystarczy jednak zmienić kilka nawyków, by zachować jakość ulubionych kreacji.

- Pierwszy grzech, to przeładowane szafy. Ubrania nie mogą być ściśnięte, muszą mieć miejsce, by oddychać i nie gnieść się - podkreśla Ula Chincz. Autorka programu telewizyjnego i kanału z poradami dotyczącymi spraw domowych "Ula Pedantula" zaleca regularny przegląd szaf i oddawanie wszystkiego, czego nie używamy - przeciętny Polak nosi jedynie połowę posiadanej odzieży.

A jak traktować ubrania i buty, które zostaną z nami po takiej selekcji? Ula Pedantula podpowiada jakich ubrań nie należy wieszać, jakich wieszaków i pokrowców nie używać, ale także jak zadbać o zapach szafy, jaki środek spożywczy skutecznie usunie przykry zapach z butów i w jakim przypadku zamrażarka może zastąpić pralkę. Pranie, to zresztą oddzielny rozdział odzieżowej historii...

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Ula Chincz (dziennikarka, autorka kanału Ula Pedantula)

Data emisji: 23.02.2016

Godzina emisji: 12.00

asz

Czytaj także

Moda w sporcie. "Łącz marki odważnie i... kolorowo"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 02:18
Beata Sopczyńska, blogerka modowa radzi, by na pierwszym miejscu zawsze był sport - modne ciuchy i dobry wygląd powinny stanowić tylko dopełnienie przyjemności, którą daje ruch na świeżym powietrzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radek Pestka na Snapie: nie jestem jak Maffashion

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 15:40
Zwycięzca modowego talent show jest mocno obecny na Snapchacie. - Staram się prawie non stop wrzucać to, co robię, ale nie jestem jak Jessica Mercedes czy Maffashion, które dodają coś codziennie chyba co tysiąc sekund - mówi.
rozwiń zwiń