Garderoba kapsułowa, trzecie oko i żaboty - czyli porządki w szafie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 15:58
Wiosną przychodzi taki czas, gdy każda dama "wietrzy" swą szafę. Niepotrzebne oddaje, wymienia, przerabia, chowa zimowe, wyjmuje letnie ubrania. Ile czasu na to potrzeba?
Audio
  • Dziennikarka, Ola Kisiel wyjaśnia jak najprościej uporządkować swoją szafę (Dajesz radę/Czwórka)
Jak pozbyć się rzeczy, które tylko zajmują miejsce w szafie?
Jak pozbyć się rzeczy, które tylko zajmują miejsce w szafie?Foto: Glow Images/East News

- Okazuje się, że im bardziej pełną mamy szafę, tym bardziej nie mamy się w co ubrać - mówi Ola Kisiel, dziennikarka. - By się w niej odnaleźć, potrzebujemy dwa dni na porządki, bez względu na to, jak duża jest nasza garderoba.

Czwórkowy gość radzi, by wszystkie ubrania podzielić na cztery kupki: "kocham i się nie pozbędę", "przyda się" (najtrudniejsza kategoria), "absolutna pomyłka i niepowodzenie" i "rzeczy sezonowe". Od tej zasady możemy zrobić małe wyjątki np. dla wyjątkowego szala po babci. Warto też pamiętać, by na pierwszej stercie znalazły się tzw. basici - dobrze skrojone jeansy, biała koszula, trencz, mała czarna, gruby, mięsisty sweter czy marynarka. 

Ola Kisiel zdradza również, że nie musimy w naszej szafie mieć nic, co jest modne w tym sezonie, ważne by były to ciuchy, w których czujemy się dobrze. W Czwórkowej audycji okazało się też, że genialnym wynalazkiem jest tzw. garderoba kapsułowa, zakupy w secondhandzie czy porada stylisty. Poznaliśmy też modowe hity tego sezonu.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Aleksandra Kisiel (kobieta.wp.pl)

Materiał: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 29.03.2016

Godzina emisji: 12.00

pj/mg

Czytaj także

Zaopiekuj się swoją szafą. To się opłaci

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 13:59
Zbliża się wiosna, a to dobry moment na przegląd szaf i półek z butami. Właściwe podejście do pielęgnacji odzieży pozwoli wykreować własny styl i sporo oszczędzić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Dyks. Jak podbiła rynek mody

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 10:00
Gościem "Strefy Prywatnej" będzie jedna z najpopularniejszych polskich top modelek. O jej karierę na świecie dba prestiżowa agencja Next.
rozwiń zwiń