Jak pozbyć się bałaganu w domu i życiu? Szwedzka sztuka sprzątania

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 18:59
Dbasz, aby twoje otoczenie pachniało czystością, a przedmioty, z których korzystasz zawsze znajdują się w odpowienim miejscu? A może jesteś typem osoby, która uważa, że w życiu są ważniejsze rzeczy niż sprzątanie? Znamy system, dzięki któremu zapanujesz nad domowym chaosem.
Audio
  • Szwedzka sztuka sprzątania (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Elena Nichizhenova

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio zorganizowany dom to miejsce, w którym domownik odpoczywa. Poczucie kontroli nad zgromadzonymi rzeczami sprawia, że przestrzeń, z której na co dzień korzystamy staje się przytulniejsza i bardziej funkcjonalna. Ale jak zaprowadzić porządek, który sprawdzi się w praktyce? Od czego zacząć?

- Według mnie najlepszą metodą jest sporządzenie listy, na której zamieścimy informacje o tym co w zagraconym pomieszczeniu najbardziej nam przeszkadza - proponowała autorka książki "Małe wielkie porządki" Paulina Draganja.

Paulina Draganja Nie trzeba zabierać się za porządkowanie całego domu na raz. Lepiej sprzątać mniej, a częściej - wtedy obowiązki nas nie przerosną

Autorka książki przekonuje, że w realizowaniu porządków domowych najważniejsza jest konsekwencja. Zadania spisane na liście powinniśmy realizować wtedy, na kiedy zostały one przewidziane. Co jest kluczem do utrzymania porządku w mieszkaniu? O tym opowiadała na antenie Czwórki specjalistka od domowego zen Paulina Draganja.

Wysłuchaj nagrania całej audycji  "Dajesz radę", 10.10.2017 <<<

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Paulina Draganja (autorka książki "Małe wielkie porządki", autorka bloga)

Data emisji: 10.10.2017

Godzina emisji: 14.07

ac/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie lubisz "smaku" wody? Zastąp ją czymś... równie zdrowym!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 15:57
Ludzki organizm aż w 60 proc. składa się z wody i nie może prawidłowo funkcjonować bez odpowiedniego jej spożycia. Dietetycy zalecają picie każdego dnia około 2,5 litra płynów. Dlaczego czasem nie mamy ochoty na wodę i czym warto ją zastępować?
rozwiń zwiń