X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łamiemy przepisy drogowe na przekór władzy?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 18:22
Nie zapinamy pasów bezpieczeństwa, gadamy przez telefon, przekraczamy dozwoloną prędkość  - tak m.in. Polacy grzeszą na drogach, być może na złość władzy. 
Audio
  • Jak jeżdżą Polacy i czemu tak często łamią przepisy? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/elwynn

Jest potrzeba solidnej podstawy, jeśli chodzi o wychowanie komunikacyjne, już od wieku przedszkolnego Jacek Zalewski

Co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Na 400 osób skontrolowanych na polskich drogach tylko 30% miało poprawnie zapięte pasy bezpieczeństwa i ustawione zagłówki. Przewinień kierowców, które stwarzają niebezpieczeństwo na drodze dla nich samych i innych jest wiele. Jeździmy za szybko, parkujemy w niedozwolonych miejscach, nie potrafimy ustawiać trójkąta ostrzegawczego. W większości przypadków znamy przepisy, ale się do nich nie stosujemy. 

- Myślę, że to wynik naszego wychowania z poprzednich lat, sprzeciwianie się władzy, wtedy totalitarnej - mówi Jacek Zalewski, prezes fundacji Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. - Kiedyś każde naruszenie prawa było odczytywane jako sprzeciwienie się tej władzy. Potrzeba jeszcze ze dwóch pokoleń, żeby ta logika się zmieniła, mimo że tamtej władzy już nie ma - dodaje. 

Gość Marty Hoppe podkreśla, że trzeba stawiać na edukację dzieci i młodzieży. Szacunek do siebie nawzajem i poszanowanie prawa może zmienić sytuację na polskich drogach. 

A jak jeździmy dziś? Jakie błędy popełniamy? Jak prawidłowo zapiąć pasy i ustawić zagłówek? Czemu tak często przekraczamy dozwoloną prędkość? Czy Polacy potrafią jeździć po autostradach? I co się stanie z naszą twarzą, gdy palimy papierosy w aucie, dojdzie do wypadku i wybuchnie poduszka powietrzna? O tym m.in. w rozmowie z gościem audycji.  

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Jacek Zalewski (prezes fundacji Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego)

Data emisji: 7.12.2018

Godzina emisji: 14.09

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak