Polskie Radio
Section05

kodeks drogowy

Złe nawyki kierowców. Czy ty też robisz to źle?

Wielu kierowców przyzwyczaja się do zachowań na drodze, które z jednej strony mogą powodować niebezpieczeństwo, a z drugiej po prostu są niezgodne z przepisami i można otrzymać za nie mandat. O czym dokładnie mowa? 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 przepisy drogowe Drogówka policja policja polska nawyki

Bat na piratów drogowych. Koniec z redukcją punktów karnych?

- Jeżeli ktoś przekracza prędkość, szczególnie radykalnie, albo wyprzedza na podwójnej ciągłej, albo wyprzedza co gorsza na przejściu dla pieszych - nie ma mowy o tym, żeby za te wykroczenia redukować punkty - mówi minister infrastruktury Dariusz Klimczak. To tylko jedna z rozważanych propozycji, które mają doprowadzić do poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Zobacz więcej na temat:  drogi punkty karne ministerstwo infrastruktury POLSKA społeczeństwo kierowcy

Jak przepisowo przewozić zwierzęta?

Wystająca z okna jadącego samochodu psia głowa jest zabawnym widokiem, który potrafi rozczulić nawet tych, którzy nie przepadają za zwierzętami. Takie podróże narażają jednak na niebezpieczeństwo zarówno zwierzę, jak i współpasażerów. Jak przewozić zwierzęta, aby było bezpiecznie i zgodnie z prawem?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 pies podróże zwierzęta zwierzęta domowe turystyka bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze przepisy drogowe

Skutki nieuwagi. Kierowca powinien być maksymalnie skupiony w trakcie jazdy

Nowoczesne technologie obecne są już niemal w każdej dziedzinie naszego życia, także gdy mówimy o motoryzacji czy szeroko pojętym bezpieczeństwie ruchu drogowego. Dostępne m.in. technologie w smartfonach sprawiają, że unikanie czynników rozpraszających jest dla kierowcy coraz trudniejsze. Policyjna akcja edukacyjno-profilaktyczna "Na drodze patrz i słuchaj!" uświadamia uczestnikom ruchu drogowego jak ważne są koncentracja i stosowanie się do przepisów.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz Izabela Kostyszyn kierowca samochody bezpieczeństwo na drodze Drogówka policja transport drogi ruch drogowy piesi

TYLKO U NAS Pijani kierowcy będą tracić auta. Zmotoryzowani komentują nowe przepisy

Weszły w życie przepisy o konfiskacie auta za jazdę po alkoholu. - Myślę, że to dobry sposób na przemówienie ludziom do rozsądku - mówi kierowca ze stołecznej Woli. - Nie wiem, czy to coś da. Niektórzy są uzależnieni od alkoholu. U tych osób nałóg może zwyciężyć - dodaje inny zmotoryzowany. 
Zobacz więcej na temat:  kierowcy samochód alkohol pijani kierowcy społeczeństwo POLSKA GOSPODARKA

Tuning coraz bardziej popularny. Gdzie są granice bezpieczeństwa?

W dzisiejszych czasach tuning samochodów staje się popularniejszy, zwłaszcza wśród młodych pasjonatów motoryzacji. Jednak zdarza się, że taka forma kreatywności bywa szkodliwa i sprawia zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W Polsce liczba wypadków powodowanych przez ulepszone auta rośnie. Jak temu zaradzić? 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online motoryzacja kierowca kierowcy samochody bezpieczeństwo na drodze tuning