Busola Young! Skorzystaj z kompasu kariery

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 13:00
Projekt Busola Young! to wolontariacka propozycja wsparcia doradczego dla uczennic szkół średnich, przed którymi podjęcie decyzji o wyborze studiów i dalszej ścieżki rozwoju zawodowego.
Audio
  • O projekcie "Busola Young!" karierze zawodowej młodych Polek (Dajesz radę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/dom. publiczna/lassedesignen

Gdy dopadła mnie klasa maturalna zaczęłam szukać tego typu projektów w internecie. Zajęcia i warsztaty w ramach projektu Busola Young! pomogły mi w wyborze drogi kariery. Joanna Sysio

- Chodzi o to, by dobrze wybrać kierunek studiów, ograniczyć liczbę ślepych trafów i dobrze ukierunkować się na przyszłość - tłumaczyła Kasia Miętus, współtwórczyni Busola Young!, która pierwotnie chciała zostać policjantką, a ostatecznie związała swoją przyszłość z dziennikarstwem. A jak przekonywała Joanna Sysio, uczestniczka projektu, w szkołach potrzebne jest doradztwo zawodowe. - Uczniom potrzebni są ludzie z większym doświadczeniem, którzy pomogliby im odnaleźć kierunek rozwoju właściwy dla nich, dowiedzieć się, kim są i czego chcą od życia - mówiła rozmówczyni Dominiki Klimek. 

Zaproszeni przez nas goście to ludzie, którzy mają mocny system wartości, potrafią łączyć pracę z życiem prywatnym Kasia Miętus

W ramach projektu, który składa sie z czterech etapów, organizowane są spotkania z inspirującymi ludźmi, którzy pasję przełożyli na sposób życia, warsztaty ze studentami, którzy mogą opowiedzieć o konkretnych kierunkach studiów, a nawet spotkania klubów dyskusyjnych związanych z literaturą i filmem. Jak wziąć udział w tym projekcie i dlaczego jest on skierowany wyłącznie do dziewcząt? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/kul