Polskie Radio
Section05
kariera

Artur Boruc kończy karierę. "W moim życiu zaczyna się coś nowego"

Legia rozegra 20 lipca w Warszawie towarzyski mecz z Celtikiem FC, w którym oficjalnie karierę zakończy Artur Boruc. 42-letni piłkarz był bramkarzem tych zespołów. – Chciałbym, żeby wszyscy ludzie na trybunach uśmiechnęli się do tego meczu i mieli okazję cieszyć się razem ze mną, bo w moim życiu zaczyna się coś nowego, coś, na co czekałem tyle lat. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy po tym meczu szczęśliwi – powiedział piłkarz i gość audycji "Trzecia strona medalu".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Artur Boruc mecze Legia Warszawa celtic glasgow Dariusz Urbanowicz rozmowa kariera Trzecia Strona Medalu

Dots: "Kocham wolność" grają i śpiewają z serca

Białostocki zespół Dots przygotował niedawno cover słynnego przeboju "Kocham wolność" grupy Chłopcy z Placu Broni. Utwór powstał w latach 90., a wersja Dots zaskakuje oryginalnością odczytania starego przeboju. Jak widać, wartości, do których odnosi się tekst, wciąż są istotne dla kolejnych pokoleń młodych wykonawców. Piosenka ma bardzo mocny, wolnościowy przekaz.
Zobacz więcej na temat:  piosenka MUZYKA Pop kariera muzyka elektroniczna koncert Anna Will

Halina Frąckowiak: ja też kocham Opole

Przy okazji występu Haliny Frąckowiak na 59. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu na telebimie widzieliśmy kilka wcieleń wokalistki, począwszy od najwcześniejszych, przypomnieliśmy sobie jej piosenki. Publiczność opolska jeszcze raz udowodniła, jak wielkim uwielbieniem darzy wokalistkę. - Ja też kocham Opole i bardzo dziękuję za życzenia, zawsze przyjeżdżam tu z największą radością i godnością, poczuciem, że zostałam zauważona - mówiła Halina Frąckowiak w rozmowie z radiową Jedynką.
Zobacz więcej na temat:  piosenka KULTURA MUZYKA album Pop kariera Anna Jurksztowicz Halina Frąckowiak Opole 2022

Marcin Cieślak jak ryba w wodzie. Reportaż "Sportowy plan B" [POSŁUCHAJ]

Chciał zostać architektem albo piłkarzem. Basen w jego życiu pojawił się, kiedy miał 7-8 lat. – Na początku bałem się wody. Nie chciałem puścić barierek – opowiada Marcin Cieślak, mistrz Polski i brązowy medalista Mistrzostw Europy w pływaniu. Dzisiaj jest właścicielem dwóch firm, z których jedna z powodzeniem działa na rynku amerykańskim. Ale tez wciąż jest głodny nowych wyzwań, także pływackich.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki pływanie kariera Trójka

ANALIZA Boom na rynku pracy trwa. Sprawdź, jak napisać dobre CV

Pocovidowe odbicie gospodarcze i związany z nim boom na rynku pracy zyskały już miano "Wielkiej Rezygnacji". Dobra sytuacja makroekonomiczna sprawia, że odejścia personelu z firm w poszukiwaniu lepiej płatnego zatrudnienia są w większości krajów rozwiniętych na rekordowym poziomie. Sprawdź, jak napisać CV, żeby należeć do grona tych, którym poszukiwanie nowego zatrudnienia idzie najlepiej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rynek pracy kariera

Twórczość między kontynentami

Wyjazd, emigracja - to radykalna zmiana w życiu każdego, kto podejmuje taką decyzję. Tym bardziej dotyczy to artystów, ludzi szczególnie wrażliwych i zazwyczaj szczególnie związanych z rodziną, miejscem zamieszkania, krajem urodzenia. W „Klubie Trójki” Arkadiusz Gołębiewski zaprosił na rozmowę o tym, jak zmienia się sztuka przez życie na emigracji, z jakimi wyzwaniami musi liczyć się artysta, przechodząc szok kulturowy.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Klub Trójki Arkadiusz Gołębiewski emigracja SZTUKA kariera Trójka