Polskie Radio
Section05
kariera

Wybierz swoją ścieżkę kariery. Alternatyw jest mnóstwo!

Wybór ścieżki kariery to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmuje każdy młody człowiek. Niezależnie od tego, czy chodzi o szkołę po podstawówce, studia, czy pracę, nie jest to łatwe zadanie. Może w nim pomóc bezpłatna Mapa Karier, w której znajdziemy nie tylko informacje o popularnych zawodach, ale też oryginalne i ciekawe propozycje.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka rynek pracy kariera Kamil Jasieński zawody przyszłości młodzież pokolenie z zawód przyszłości zawód

Asertywność: ważny element naszego życia i pracy

Technologia i bycie wiecznie dostępnym w sieci i dla innych ma wiele plusów. Wiąże się jednak także z licznymi minusami: ciągłe połączenie z pracą, skrzynka mailowa czy telefon, które w niektórych przypadkach muszą być włączone 24/7. Te z kolei powoduje, że zaciera się balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Jak być asertywnym w pracy i w życiu osobistym, jak dbać o zachowanie work-life balance?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA praca kariera Piotr Firan Trójka

Jak zaplanować karierę zawodową? Ekspert podpowiada

- Przy budowaniu ścieżki zawodowej doradzam dużą świadomość, która powinna być na poziomie dwóch perspektyw: wewnętrzna, czyli moje mocne strony i wiedza na temat swoich słabości, oraz zewnętrzna, czyli dostrzeganie szans i zagrożeń na rynku pracy - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Alicja Dettlaff, ekspert rynku pracy, doradca zawodowy. 
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kurzajewski praca zatrudnienie kariera zawody pracodawcy społeczeństwo rynek pracy

Artur Boruc kończy karierę. "W moim życiu zaczyna się coś nowego"

Legia rozegra 20 lipca w Warszawie towarzyski mecz z Celtikiem FC, w którym oficjalnie karierę zakończy Artur Boruc. 42-letni piłkarz był bramkarzem tych zespołów. – Chciałbym, żeby wszyscy ludzie na trybunach uśmiechnęli się do tego meczu i mieli okazję cieszyć się razem ze mną, bo w moim życiu zaczyna się coś nowego, coś, na co czekałem tyle lat. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy po tym meczu szczęśliwi – powiedział piłkarz i gość audycji "Trzecia strona medalu".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Artur Boruc mecze Legia Warszawa celtic glasgow Dariusz Urbanowicz rozmowa kariera Trzecia Strona Medalu

Dots: "Kocham wolność" grają i śpiewają z serca

Białostocki zespół Dots przygotował niedawno cover słynnego przeboju "Kocham wolność" grupy Chłopcy z Placu Broni. Utwór powstał w latach 90., a wersja Dots zaskakuje oryginalnością odczytania starego przeboju. Jak widać, wartości, do których odnosi się tekst, wciąż są istotne dla kolejnych pokoleń młodych wykonawców. Piosenka ma bardzo mocny, wolnościowy przekaz.
Zobacz więcej na temat:  piosenka MUZYKA Pop kariera muzyka elektroniczna koncert Anna Will

Halina Frąckowiak: ja też kocham Opole

Przy okazji występu Haliny Frąckowiak na 59. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu na telebimie widzieliśmy kilka wcieleń wokalistki, począwszy od najwcześniejszych, przypomnieliśmy sobie jej piosenki. Publiczność opolska jeszcze raz udowodniła, jak wielkim uwielbieniem darzy wokalistkę. - Ja też kocham Opole i bardzo dziękuję za życzenia, zawsze przyjeżdżam tu z największą radością i godnością, poczuciem, że zostałam zauważona - mówiła Halina Frąckowiak w rozmowie z radiową Jedynką.
Zobacz więcej na temat:  piosenka KULTURA MUZYKA album Pop kariera Anna Jurksztowicz Halina Frąckowiak Opole 2022

Marcin Cieślak jak ryba w wodzie. Reportaż "Sportowy plan B" [POSŁUCHAJ]

Chciał zostać architektem albo piłkarzem. Basen w jego życiu pojawił się, kiedy miał 7-8 lat. – Na początku bałem się wody. Nie chciałem puścić barierek – opowiada Marcin Cieślak, mistrz Polski i brązowy medalista Mistrzostw Europy w pływaniu. Dzisiaj jest właścicielem dwóch firm, z których jedna z powodzeniem działa na rynku amerykańskim. Ale tez wciąż jest głodny nowych wyzwań, także pływackich.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki pływanie kariera Trójka