Droga do pracy. Rozpocznij ją już na studiach

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 17:40
Biura Karier funkcjonują na każdej polskiej uczelni. Tam studenci mogą liczyć na pomoc wyspecjalizowanych doradców zawodowych, mogą też brać udział w wykładach, w warsztatach i szkoleniach, które mają nakierować studentów na właściwe tory.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Alexas_Fotos/pixabay.com/CC0

Zobacz także
shutterstock kobieta komputer praca biuro ImYanis 1200.jpg
Dress code. Jak uchronić się przed modową wpadką?

Studencie - pytaj, radź się i konsultuj

- Mimo pandemii nie ograniczyliśmy żadnej z form naszej działalności - mówi Marta Piasecka, doradczyni i kierowniczka Biura Karier Uniwersytetu Warszawskiego. - Z nowym rokiem akademickim rozpoczęliśmy  prowadzenie konsultacji w trybie online. Jest to bardzo ważna usługa, zwłaszcza kiedy psuje się rynek, a oferty praktyk są ograniczone - wyjaśnia.

Posłuchaj
09:50 [CZWORKA]Dajesz rade 7 październik 2020 kariera.mp3 Dlaczego warto korzystać z Biura Karier? (Dajesz radę/Czwórka) 

Korzystaj z praktyk. Nie wszystkie są bezpłatne!

W tym czasie rozmowa z doradcą pozwala przygotować studentom plan działania, który przyda się, kiedy wszystko wróci do normy. - Mamy oferty skierowane do reprezentantów różnych kierunków i studenci mają do nich nieograniczony dostęp. To są praktyki dobrze przygotowane zarówno od strony merytorycznej, jak i organizacyjnej. I to, co nas cieszy - praktyki są płatne - dodaje rozmówczyni Szymona Jaworskiego. 

Sprawdź także:

Szef kuchni. Pracuje na zapleczu, a jest na pierwszym planie

Fotografia koncertowa. Jak oddać emocje tysięcy fanów na zdjęciu?

Zobacz
przyjaciele serial 1200.jpg
"Przyjaciele" z napisami - ucz się od nich angielskiego

Zagraniczne staże? Są możliwe online

Jak się okazuje - nawet w pandemii - studenci mogą współpracować z zagranicznymi instytucjami. Choć oczywiście w tej chwili są to staże, które odbywają się online. - Wszystkie oferty praktyk, staży, webinariów i warsztatów można znaleźć na internetowej stronie naszego Biura Karier - podsumowuje Marta Piasecka. 

Dużą popularnością wśród studentów cieszą się także startupy, które - zdaniem ekspertów - mimo zawirowań na rynku nadal mogą odnosić sukcesy. 


 ***

Tytuł audycji: Dajesz radę

ProwadziMarta Hoppe

Data emisji: 07.10.2020

Godz. emisji: 14.35

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak