Nowy dress code. Jak na modę patrzą mężczyźni?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 16:40
- Moda męska w Polsce bardzo się zmieniła, zmienił się także stosunek do niej. Młodzi mężczyźni żyją w grupach, w których funkcjonują różne kody estetyczne. Ubierają się, by być dobrze postrzegani przez reprezentantów swojego środowiska, a to wprowadza pewną różnorodność - mówi Krzysztof Łoszewski, stylista, projektant i kostiumograf.
Tydzień Mody w Mediolanie - 2019 rok
Tydzień Mody w Mediolanie - 2019 rokFoto: Tinxi/Shutterstock.com

W Europie mężczyźni interesują się modą i jest ona dla nich ważna. Często jednak wybierają rzeczy wygodne i zapominają, że ubranie jest ich wizytówką Krzysztof Łoszewski

W najnowszej książce "Nowy dress code. Im mniej w szafie, tym lepiej wokół nas" Krzysztof Łoszewski o męskiej modzie rozmawia m.in. z projektantami mody Tomaszem Ossolińskim i Robertem Kupiszem, blogerem modowym Mr. Vintage, aktorem Rafałem Zawieruchą i piłkarzem Grzegorzem Krychowiakiem. - Moi goście prezentują różne style, ale łączy ich to, że wiedzą, czego oczekują od mody. I to wydaje się podstawą w budowaniu relacji: ja i moje ubranie - mówi gość Czwórki.

Posłuchaj
16:17 CZWÓRKA Dajesz rade - moda 21.05.2021.mp3 Męski dress code wg stylisty i projektanta Krzysztofa Łoszewskiego (Dajesz radę/Czwórka) 

Bycie sobą to najważniejsza część wizerunku. Nie przebierajmy się, tylko ubierajmy Krzysztof Łoszewski

Kupując ubranie, buduje się styl, choć często robi się to nieświadomie. - Powinniśmy wybierać tylko te rzeczy, które są nam potrzebne w tej chwili - wyjaśnia rozmówca Adrianny Janiszewskiej. - I szanujmy naszą planetę, bo za chwilę może jej zabraknąć. 

Posłuchaj także:

Oliver Janiak powiedział mi, że żeby znaleźć swój styl, trzeba przymierzać ubrania. I zawsze warto pytać innych o zdanie Krzysztof Łoszewski

Stylista i projektant przyznaje także, że mężczyźni coraz bardziej interesują się modą vintage. - Namawiam do powrotu do second-handów, bo tam znajdziemy np. klasyczne dżinsy renomowanych marek, za które zapłacimy kilkadziesiąt, a nie kilkaset złotych - tłumaczy. - Ubrania z sieciówek w stosunkowo atrakcyjnych cenach to też nie jest dobra inwestycja. To na ogół nie są rzeczy dobrej jakości i na dodatek szybko wychodzą z mody. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

ProwadziAdrianna Janiszewska

Gość: Krzysztof Łoszewski (stylista, projektant i kostiumograf, autor książek o modzie)

Data emisji: 21.05.2021

Godz. emisji: 14.09

kul

Czytaj także

Moda vintage. Dlaczego warto dawać drugie życie rzeczom?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 16:30
Coraz częściej z dna szafy wyciągamy ubrania naszych mam, cioć i babć i znajdujemy wśród nich "perełki". Moda na ubrania retro powraca w wielkim stylu i oprócz tego, że jest piękna i ciekawa, jest też bardzo ekologiczna. 
rozwiń zwiń