Decoupage. Dajemy drugie życie starym rzeczom

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 15:31
Udowadniamy, że stare doniczki, pudełka i półki mogą stać się atrakcyjnym elementem wyposażenia wnętrz. Zapraszamy na przyspieszony kurs decoupage'u.
Audio
  • Jak ozdabiać przedmioty techniką decoupage’u? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Decoupage
DecoupageFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Decoupage można robić własciwie na każdej powierzchni. Najłatwiejsze będzie drewno, trudniej już robić to na szkle, ceramice czy metalu. Wszystko zależy od tego, jak przygotujemy daną powierzchnię Magdalena Asket

- Decoupage to stara technika wyklejania, a pierwsze wzmianki o niej pochodzą już z XIII w. - mówiła Magdalena Asket. - Elementy, które wycinamy z papieru naklejamy na różne powierzchnie, a potem lakierujemy. Cała dekoracja powinna wyglądać jak namalowany obraz - tłumaczyła. Jak podkreślała, w decoupage’u najtrudniejsze jest układanie kompozycji. - Takiej, która byłaby piękna. To zajmuje nawet kilka lat i wymaga pracy - mówiła Magdalena Asket.

ZOBACZ TAKŻE Sznurkowe bransoletki. Jak je wyplatać? >>>

W Czwórce ozdobiliśmy techniką decoupage’u drewnianą szkatułkę. Dlaczego praca nad kolejnymi elementami jest tak czasochłonna i od czego zacząć zrobienie własnych ozdób? O tym także w nagraniu audycji.


kotek z hebelkowa karmniki 1200.jpg
Budujemy karmnik dla ptaków

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak

Gość: Magdalena Asket (autorka "Poland/Handmade")

Data emisji: 25.01.2018

Godzina emisji: 8.15

kd

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zrób sobie kadzidło - skręcane albo stożkowe

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 10:00
Kadzidła to nie tylko tlące się patyczki kojarzone ze sklepami indyjskimi. - Te, które my proponujemy to nie jest coś zupełnie innego, ale na pewno są bardziej naturalne - mówi Gosia Ruszkowska z duetu Mead Ladies. 
rozwiń zwiń