Pajęcze sieci i walka ze smogiem. Czego uczą się studenci z Wrocławia?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 19:30
Studia związane ze zwierzętami na politechnice? To jest możliwe! Również i na tej technicznej uczelni można studiować wiedzę o zwierzętach, ale z nieco innej strony.
Audio
  • Czego na Politechnice Wrocławskiej nauczą się miłośnicy zwierząt? (Dajesz radę/Czwórka)
Sieć pajęcza
Sieć pajęczaFoto: shutterstock.com/DENIS ESAULOV 1987

Czytaj także
czwóka idzie na studia wrocław 1200.jpg
Czwórka idzie na studia. Wrocław szaleje naukowo

Studenci z Koła Naukowego Environmental Team Politechniki Wrocławskiej używają sieci pajęczych do badaniach i oceny jakości powietrza. Na wydziale Inżynierii Środowiska z kolei prowadzą badania nad oczyszczaniem powietrza i smogiem. - Zanieczyszczone między innymi emisją gazów cieplarnianych nasze powietrze jest zagrożeniem nie tylko dla naszego zdrowia, ale też dla zdrowia naszych zwierząt - ostrzega profesor Izabela Sówka z Politechniki Wrocławskiej i tłumaczy w jaki sposób wielkotowarowe hodowle zwierząt wpływają na efekt cieplarniany.

Naukowcy zastanawiają się także, jakie podejście do zwierząt posłuży i nam, i im. Do jakich wniosków udało im się dojść?

Czwórka idzie na studia - szczegóły akcji >>>

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 14.18

kul

Czytaj także

Gatunki inwazyjne roślin i zwierząt. Jak zagrażają naszej przyrodzie?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 17:44
- Gatunki inwazyjne to gatunki roślin i zwierząt sztucznie wprowadzone do naszego środowiska. Tworzą tu stałe populacje i wpływają negatywnie na gatunki rodzime, a nawet wypierają je - tłumaczy lekarz weterynarii dr Aleksandra Maluta. 
rozwiń zwiń