X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czarujące dźwięki z Syrii trafiają w europejskie serca

Okazuje się, że czar dźwięków z Bliskiego Wchodu może podbić europejskie serca. Muzycy z Syrii odczarowują stereotypy o uchodźcach.
Czarujące dźwięki z Syrii trafiają w europejskie serca
Foto: Pixabay.com/Public domain
O Audycji
Tytuł Czarujące dźwięki z Syrii trafiają w europejskie serca
Opis

Patryk Grabowski i Mateusz Tomaszuk w "Muzycznym Biurze Podróży" czarują dźwiękami z Syrii. Ostatnio świat usłyszał o Omarze Souleymanie, który łączy tradycyjną muzykę arabską z brudnym brzmieniem elektroniki. Artysta przez 20 lat kariery muzycznej wydał blisko 500 płyt. Dziś nazywany jest arabskim hipsterem. Jego dźwięków słucha cały świat. Miał też okazję zagrać podczas wręczenia pokojowej nagrody Nobla w Oslo.

Czwórkowi prowadzący przedstawiają też grupę Khebez Dawle. Uchodźcza tułaczka tych muzyków stała się początkiem ich trasy koncertowej. Na wyspie Lesbos, gdzie dotarli uciekając przed wojną, rozdali swe płyty i zostali zauważeni.

Jak się okazuje Khebez Dawle nie są jedynymi muzykami, którzy na emigracji nie zapominają o swej ojczyźnie. Aktualna sytuacja polityczna Syrii obecna jest w utworach wielu artystów.

***

Tytuł audycji: Muzyczne Biuro Podróży

Prowadzący: Mateusz Tomaszuk, Patryk Grabowski

Data emisji: 22.05.2016

Godzina emisji: 13.00

pj

Playlista
Tagi

Playlista