Numer Raz: nie myślę o sobie, że jestem legendą

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 15:50
- To, że mogłem coś zrobić jako pierwszy na naszej scenie, dociera do mnie dzięki innym. Ale też zdaję sobie sprawę, że najmłodsze pokolenie hip-hopowców może w ogóle nie wiedzieć o moim istnieniu - opowiada Michał Witak znany jako Numer Raz.
Audio
  • Numer Raz - skąd wziął się jego pseudonim i jakie były początki sceny hip-hopowej w Polsce? (TXT/Czwórka)
Numer Raz czyli Michał Witak opowiada nam m.in. o tym, jak wyglądały polskiego hip-hopu i co działo się w studiu u Kozaka
Numer Raz czyli Michał Witak opowiada nam m.in. o tym, jak wyglądały polskiego hip-hopu i co działo się w studiu u KozakaFoto: Portal Polskieradio.pl

Tym gatunkiem gość Kamila Jasieńskiego i autor audycji muzycznych w Czwórce zainteresował się, bo większość była na "nie". Ale przez długi czas nie wierzył, że można zrobić fajny rap po polsku. - Nie kupowałem ani Kalibra 44 ani Paktofoniki, choć bardzo ich szanowałem. Ale potem, w programie radiowym Bogny Świątkowskiej, usłyszałem grupę, dzięki której zrozumiałem, że jest to możliwe - wspomina Numer Raz.

Czy wraca do swoich pierwszych kawałków, jak ewoluowała polszczyzna w jego tekstach i co zaprezentuje 10 września na wyjątkowym koncercie w Cudzie nad Wisłą - dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: TXT

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Michał Witak (Numer Raz)

Data emisji: 9.09.2016

Godzina emisji: 9.15

kul

Czytaj także

PRO8L3M. Fikcja, która zachwyca

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 12:40
Choć w hip-hopie liczy się prawda przekazu, im zdarza się... fantazjować. - Otwarcie przyznaję, że część naszej płyty to fikcja. Ale opisana szczerze i przeze mnie - mówi MC Oskar z grupy PRO8L3M.
rozwiń zwiń
Czytaj także

RAU: w nocy mam najlepsze flow

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 18:40
- Nad "Konkretną rozrywką" pracowałem głównie w nocy, bo wtedy mam święty spokój. Poza tym, kiedy wybija godzina 23, zaczynam odczuwać stan twórczego pobudzenia – mówi RAU, czyli Tomasz Rałowski.
rozwiń zwiń