RAU: w nocy mam najlepsze flow

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 18:40
- Nad "Konkretną rozrywką" pracowałem głównie w nocy, bo wtedy mam święty spokój. Poza tym, kiedy wybija godzina 23, zaczynam odczuwać stan twórczego pobudzenia – mówi RAU, czyli Tomasz Rałowski.
Audio
  • Jak powstają teksty RAUa, co dla niego oznacza "konkretna rozrywka" i dlaczego nie używa hasztagów? (TXT/Czwórka)
Krytycy twierdzą, że Konkretna rozrywka RAUa to odrębny twór na scenie muzycznej, powiew świeżości i zwieńczenie jego wypracowanego stylu
Krytycy twierdzą, że "Konkretna rozrywka" RAUa to odrębny twór na scenie muzycznej, powiew świeżości i zwieńczenie jego wypracowanego styluFoto: mat. promocyjne/Alkopoligamia

Do nagrania debiutanckiej płyty muzyk zbierał się długo i niespiesznie. - Motorem napędowym dla mnie było to, że trafiłem do wytwórni. Dzięki temu krążek już jest, a nie będzie dopiero wydany. Na przykład za 10 lat - mówi gość Czwórki.

RAU zdradza także, do czego zainspirował go płaczący w budce telefonicznej Will Ferrell, jak powstawał tekst do "Papierowego mana" i czy zdarza mu się zapomnieć własny tekst na koncercie.

***

Tytuł audycji: TXT

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Tomasz Rałowski (RAU)

Data emisji: 8.07.2016

Godzina emisji: 17.05

kul/pg

Czytaj także

Hip-hop hermeneutyczny. Jak powstaje rap Faziego?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 14:50
- Teksty, które piszę "na kolanie", są w miarę proste i przejrzyste. Dużo częściej jednak kombinuję, bawię się metaforami i wtedy wychodzą mi zdania pokręcone jak ja - mówi Krzysztof "Fazi" Milerski, współzałożyciel legendarnego składu Nagły Atak Spawacza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PRO8L3M. Fikcja, która zachwyca

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 12:40
Choć w hip-hopie liczy się prawda przekazu, im zdarza się... fantazjować. - Otwarcie przyznaję, że część naszej płyty to fikcja. Ale opisana szczerze i przeze mnie - mówi MC Oskar z grupy PRO8L3M.
rozwiń zwiń