Zarządzanie zmianą w biznesie - po co to robimy?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 19:02
Dlaczego zarządzanie zmianą jest tak trudną sztuką? Ponieważ wymaga od menedżerów odrzucenia wszystkiego, co wiedzieli dotychczas na temat kierowania organizacją.
Pracownicy mogą być zadowoleni - przeciętne wynagrodzenie brutto wzrosło w kwietniu o 7,1 procent licząc rok do roku i wyniosło 5186 złotych i 12 groszy.
Pracownicy mogą być zadowoleni - przeciętne wynagrodzenie brutto wzrosło w kwietniu o 7,1 procent licząc rok do roku i wyniosło 5186 złotych i 12 groszy. Foto: nd3000/Shutterstock.com

Zrozumienie, że nie warto otaczać się gronem specjalistów danego zagadnienia, którzy już na wstępie mogą zawęzić horyzont potencjalnych zmian, wymaga dużej pokory. Skoro zarządzanie zmianą i wdrażanie innowacyjnych modeli biznesowych jest tak ryzykowne i nieopłacalne, dlaczego w ogóle podejmować takie wyzwanie?

O tym, dlaczego zarządzanie zmianą w firmie można porównać do posiadania dziecka, i o tym, po co w ogóle wprowadzamy zmiany, a także, jak zapomnieć o zarządzaniu chcąc zarządzać zmianą i jak to przełożyć na codzienne życie - opowie prof. Jakub Brdulak, ekspert z zakresu zarządzania jakością, USWPS.

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w środę (19.06) o godzinie 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek.

ac/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń