X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janek Pentz: wyciągam z dźwięków gitary perkusję i syntezatory

Janek Pentz to polski kompozytor i gitarzysta akustyczny, obracający się w stylistyce fingerstyle, muzyce rockowej i klasycznej. 19 marca ukazał się jego album "Eternity".
Jan Pentz
Jan PentzFoto: Monika Góral/Czwórka
O Audycji
Tytuł Janek Pentz: staram się opisywać dźwięki intelektualnie
Prowadzący Katarzyna Cygler 
Opis

W rozmowie z Katarzyną Cygler opowiadał, dlaczego zdecydował się na solowy projekt. - Lubię mieć świadomość, że muzycznie jestem sam przed sobą odpowiedzialny. Moje granie akustyczne i to w zespole to różne rzeczy. Kiedy wychodzę na scenę każdy ruch ręki skupia uwagę publiczności - mówił Jan Pentz.

- Na "Eternity" znalazłem przestrzeń do realizacji swojego idée fixe, a gitara akustyczna mi to umożliwia. Granie solo nie wyklucza myślenia o muzyce przez pryzmat wszystkich gatunków i instrumentów. Z jednej strony nawiązywałem do klasyki, z drugiej starałem się nadać jej pewną ekspresję - opowiadał. 

Co zainspirowało muzyka do stworzenia albumu "Eternity"? Dlaczego porównuje swoją muzykę do żywiołów? Gdzie będziemy mogli usłyszeć efekty jego solowej pracy? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Janek Pentz 

Data emisji: 11.08.2019  

Godzina emisji: 15.06

Playlista
Tagi
Playlista