X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wszystkie smartfony będą mieć takie same ładowarki?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 21:54
Parlament Europejski chce ujednolicenia ładowarek do urządzeń elektronicznych. Politycy przygotowują zmiany, na mocy których wszystkie urządzenia przenośne będzie można naładować ładowarką jednego typu.
Audio
  • Jeden standard ładowania dla wszystkich? Unia chce ujednolicenia ładowarek (TOP/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: nampix/Shutterstock

mózg psychologia 1200.jpg
Maria Rotkiel: nasz mózg nie nadąża za tempem ewolucji

Jeden standard ładowania dla wszystkich?

Porty USB wykorzystywane są do niemal każdego urządzenia elektronicznego, z którego korzystamy na co dzień. Takie rozwiązania stosuje się w tabletach, laptopach, telewizorach, radiach, smartfonach, aparatach, konsolach do gier, czy elektronicznych zegarkach. Ich standard zmienia się wraz z technologicznym rozwojem urządzeń, które obsługują. Są modyfikowane, by lepiej sprawdzały się przy ładowaniu energii czy przesyłaniu danych. Obecnie korzystamy z kilku typów ładowarek. Do wiodących należą te, których porty oznaczone są jako USB-C, microUSB i Lightning.

USB-C, micro USB i Lightning. Czym się różnią?

Technologię USB można podzielić ze względu na rodzaj złącza (spośród nich wyróżniamy A, B i C) oraz warianty mini USB i micro USB.  Możemy podzielić ją również ze względu na przepustowość (2.0, 3.0 i 3.1) - różni je prędkość transmisji danych. Kabel lightning wykorzystuje technologię USB, choć posiada port o zupełnie innym kształcie. Pasuje wyłącznie do urządzeń marki Apple (iPhone, iPod, iPad). 

rodzaje USB rodzaje USB

USB-C to stosunkowo nowy rodzaj złączy. Są bardziej innowacyjne i zapewniają tzw. lepszą przepustowość. Wtyczka typu C jest, cieńsza, węższa, krótsza i bardziej symetryczna od swoich poprzedniczek (możemy dopasować ją do gniazda ładowania z każdej strony).

Dla kogo atut, dla kogo problem?

Naprzeciw oczekiwaniom konsumentów ma wyjść Unia Europejska, która planuje ujednolicenie systemu ładowania przenośnych urządzeń elektronicznych. Już niebawem producenci ładowarek będą musieli wprowadzić ładowarki tylko jednego typu. - Dla producentów na pewno będzie to większy koszt. Największą zmianę odczuje firma Apple, której każdy kabel musi posiadać odpowiedni certyfikat. Może się okazać, że firma straci na produkcji kabli lightning - mówił Wojciech Wieman z kanału "Z prądem".

Czy to zmierzch wielu standardów i rodzajów ładowarek? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Gość: Wojciech Wieman z kanału "Z prądem"

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 20.01.2020

Godzina emisji: 17.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak