Free Games For May: połączył nas Barrett, śpiewamy o Cazale'u

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 10:50
- Jesteśmy z Gdańska i hałasujemy - tak mówią o sobie członkowie zespołu Free Games For May. W czerwcu ukazała się ich druga EP-ka zatytułowana "Leave a bruise". 
Free Games For May - Pascal Buła (pierwszy z lewej)
Free Games For May - Pascal Buła (pierwszy z lewej)Foto: Maria Jaszczurowska/z archiwum zespołu

"John Cazale Was a Dancer" to singiel promujący to wydawnictwo, który także odwołuje się do ulubionego przez grupę klimatu lat 70. Nie tylko w warstwie muzycznej. - Szybka kariera i równie szybki upadek aktora Johna Cazale'a zainspirowały mnie do napisania tego tekstu. A także jego rola w "Łowcy jeleni" - dodaje. 

Brzmienie Free Games For May jest mieszanką shoegaze'u, dream popu i rocka psychodelicznego. Natomiast nowe wydawnictwo muzycy opisują jako odważną podróż wśród ulotnych głosów i chrapliwych przesterów.

Posłuchaj
62:24 2020_07_03 22_01_30_PR4_Rock_Block.mp3 "Leave a Bruise" - co słychać na nowej EP-ce Free Games For May? (Rock Blok/Czwórka)

Przez długi czas byliśmy stereotypowym zespołem szkolnym. Poznaliśmy się w liceum i bardzo się cieszę, że ciągle udaje nam się ze sobą grać Pascal Buła


Posłuchaj
59:07 CZWORKA 3 lipiec 2020_07_03_23_03_37 Pr 4_Rock_Blok.mp3 Rock Blok - druga godzina audycji (Rock Blok/Czwórka)

Nazwa grupy to wers z utworu "See Emily Play" grupy Pink Floyd. - To kompozycja z czasów Syda Barretta. Ten okres w historii Floydów lubię najbardziej - przyznaje gość Czwórki. - To także wspólny mianownik dla całej naszej trójki. Poznaliśmy się właśnie przez muzykę Pink Floydów.

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Pascal Buła (wokalista, basista, )

Data emisji: 26.06.2020

Godzina emisji: 22.01

Czytaj także

Heroes Get Remembered. "Musieliśmy się zmienić"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 22:00
W marcu wyszedł drugi studyjny album grupy zatytułowany "No mirrors, no friends". Jak brzmi zespół po trzech latach od debiutu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sosnowski z płytą "Tylko się nie denerwuj". Hasło, które rozładowuje emocje

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 22:01
Po nominowanej do Fryderyka płycie "The Hand Lugagge Studio", 28 lutego premierę miał najnowszy album Sonsowskiego pt. "Tylko się nie denerwuj". Bartosz Sosnowski i Ola Górecka wpadli do studia Czwórki, by opowiedzieć o tym, co znalazło się na wydawnictwie. 
rozwiń zwiń