Brodka zmienia reguły gry i zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 06:40
Brodka wraca, ma sporo do powiedzenia, a jej przekaz jest bezpośredni i bezkompromisowy. Jej najnowszy album "Brut" ukaże się w maju. 
Monika Brodka na Lato z Radiem Festiwal Gdynia 2018
Monika Brodka na Lato z Radiem Festiwal Gdynia 2018Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

Pomysł na klip zainspirowała historia albańskich Dziewic Kanunu (Sworn Virgins). Kobiet, które składając śluby czystości, przyjmują męską rolęw społeczeństwie, aby zyskać wszystkie przywileje przypisane męskiej płci Brodka

Krążek zapowiada utwór "Game Changer". Autorką tekstu jest Brodka wspierana przez Zbigniewa Bzykma i Andyego Mailleta. Muzyka powstała, kiedy artystka mieszkała i pracowała w Londynie tworząc we współpracy z brytyjskim producentem Olim Baystonem oraz songwriterką Jessicą Winter.  

Singiel promuje teledysk, do którego artystka stworzyła scenariusz i wyreżyserowała dystopijny obraz, w którym podejmuje odważną dyskusję dotyczącą ról płciowych. Punkowa muzyczna energia i surowa wizja świata - to dopiero początek zmiany reguł gry.

Brodka - Game Change (Official Video) / Brodka

Zdjęcia do teledysku "Game Change" były realizowane w jednych z najbardziej ikonicznych budynków w Warszawie. Widzimy charakterystyczny blok Młotekznajdujący się w dzielnicy Śródmieście oraz surowe i monumentalne wnętrza Muzeum Narodowego i Pałacu Kultury i Nauki. 

Posłuchaj także:

Brodka to artystka konceptualna, która w swojej twórczości tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej. Dlatego nie tylko napisała scenariusz i zabrała się do spółki z Przemkiem Dzienisem za reżyserię teledysku, ale także nadzorowała produkcję na każdym jej etapie, dbając między innymi o kostiumy czy charakteryzację

***

Na "Muzyczny Lunch" - w poniedziałek (08.03.), po godz. 13.00 - zaprasza Damian Sikorski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa

Czytaj także

WaluśKraksaKryzys. "Atak" przyziemnych opowieści

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:00
Ma w sobie coś z Kopciuszka. Pojawił się pod koniec roku wraz z singlem "Tuż przed północą" i zamieszał w głowie nie tylko Królowi. - Pantofelek też zgubiłem, ale o tym już nie zaśpiewałem - śmieje się WaluśKraksaKryzys. W tym roku artysta zadebiutuje krążkiem "Atak", ale Złotą Płytę i tak ma już na swoim koncie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oxford Drama: odnaleźliśmy brakujący puzzel

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 11:30
- "Not My Friend" to piosenka trochę o czasie, trochę o relacjach międzyludzkich. Teraz może wydawać się mocno enigmatyczna, ale w kontekście całej płyty to będzie taki brakujący puzzel, który ukrył się pod dywanem - opowiada Gosia Dryjańska z duetu Oxford Drama, który w tym roku planuje wydać nowy album.
rozwiń zwiń