"Był sobie numer". "Kochanie" Jareckiego

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 18:50
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały ulubione utwory słuchaczy Czwórki. Tym razem Marcin 'Harper' Hubert przeprowadził "śledztwo" w sprawie utworu Jareckiego "Kochanie".
Audio
  • "Był sobie numer". Historia Jareckiego (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Jarecki
JareckiFoto: materiały promocyjne

Utwór został nagrany w 2017 roku i znalazł się na drugim solowym albumie artysty "Za wysoko". - 'Kochanie' to jeden z najmocniejszych kawałków, które przygotowałem na tę płytę - przyznaje Jarecki i dodaje, że cały album to najbardziej osobisty i bogaty w różnorodne gatunki jego projekt muzyczny.

Posłuchaj
04:34 [CZWORKA]Muayczny Lunch 17 grudzień 2020 jarecki.mp3 "Był sobie numer". Historia Jareckiego (Muzyczny Lunch/Czwórka)

- Historia tego utwory rozpoczyna się od syntezatora Hammonda, który pojawił się w naszym Kurniku - wspomina producent płyty DJ BRK. - Od razu podłączyłem go do kompa i zacząłem nagrywkę. Potem na chwilę wyszedłem ze studia i Jarecki został sam. Kiedy wróciłem tekst już był  gotowy- mówi. A Jarecki dodaje: - Ja tych słów nawet nie miałem zapisanych, stanąłem przy mikrofonie i włączyłem nagrywanie. 

Grubson / Jarecki / BRK: "A kto to?!?" (Czwórka)

Zobacz
grubson 1200.jpg
"Był sobie numer". GrubSon o "Na szczycie"

W utworze gościnnie zagrał na gitarze Robert Cichy, a całość wyprodukował DJ BRK. Utwór "Kochanie" stał się też jednym z żelaznych punktów na polskich weselach. - Tylu zaproszeń na wesela to nigdy w życiu nie dostałem, teraz trochę żałuję, że nie zrobiliśmy takiej weselnej trasy koncertowej - śmieje się rozmówca Marcina Huberta. - Ale do dziś dostajemy od ludzi filmiki, na których tańczą pierwszy taniec właśnie do tej piosenki. 

Posłuchaj także:

Szczere teksty, niepodrabialny wokal, sekcje instrumentalne i umiejętne łączenie gatunków, nadają muzyce Jareckiego energii i świeżości, tak pożądanej na polskim rynku. Jarecki przyznaje także, że jego muzyka powstaje jako efekt artystycznej wszechstronności. - Słucham dużo różnorodnej muzyki. W poniedziałek Mike'a Oldfielda, we wtorek The Prodigy. To szeroki wachlarz nut, który mam nadzieję, że trafia do pokręconego jak ja słuchacza - opowiadał w wywiadzie dla Czwórki - SZCZEGÓŁY >>>

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotował: Marcin Hubert

Data emisji: 17.12.2020

Godzina emisji: 13.45

kul

Czytaj także

Bokun z krążkiem "Piliada": to pigułka szczerości

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 10:00
- To nie jest album czysto rapowy. Bliżej mu do r'n'b czy muzyki alternatywnej. Muzycznie to podsumowanie pewnego etapu w moim życiu - opowiadał Bokun, czyli Paweł Bokun, raper i producent związany z wytwórnią Asfalt Records. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Small Town Kids. Mały duet o wielkich możliwościach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 20:00
- Śpiewamy, gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy i gdzie chcielibyśmy być. Jesteśmy młodzi, dopiero zaczynamy i nie wstydzimy się tego - mówią członkowie duetu The Small Town Kids o swoim pierwszym krążku "Miasta duże i małe".
rozwiń zwiń