Jakub Skorupa: szukam ludzi, w których rezonują moje historie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 13:00
O piosenkach Jakuba Skorupy śmiało można powiedzieć, że to prywatna ścieżka dźwiękowa pokolenia milenialsów. Z dorastaniem rozliczył się w "Pociągach towarowych", potem śpiewał o tym, w jaki sposób pożegnał się z korporacją. "Głuchy telefon" to opowieść o toksycznej relacji, z której trudno się wyplątać.
Jakub Skorupa
Jakub SkorupaFoto: Jakub Skorupa/promocja

Posłuchaj
54:07 2021_09_22 09_06_15_PR4_Wszystko_gra.mp3 Jakub Skorupa o nowym singlu, pierwszych koncertach i pracy nad debiutancką płytą (Wszystko gra/Czwórka)

 

Zobacz także
jakub skorupa 1200.jpg
Ballady wagonowe Jakuba Skorupy

Melancholijny soundtrack dla złamanych serc

Artysta przyznaje, że to najbardziej osobista wypowiedź, na jaką - jak dotąd - sobie pozwolił. Pisanie tekstu do "Głuchego telefonu" było podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie "kim jestem, kiedy ciebie nie ma". - Tę piosenkę łatwiej jest mi śpiewać, niż o niej opowiadać, bo jest tak bardzo "moja". Każda fraza tego tekstu to jest mocne uderzenie, bo dotyczy toksycznej relacji. "Głuchy telefon" stawia granicę między tym, czego doświadczyłem, a tym, kim jestem dzisiaj. Ale pogodzenie się z tym zajęło mi sporo czasu - opowiada Jakub Skorupa.  

Jakub Skorupa - Głuchy telefon (Official Lyric Video) / Jakub Skorupa

Nie przypuszczałem, że "Pociągi towarowe" doprowadzą mnie do miejsca, w którym jestem teraz. To niesamowite uczucie, że marzenia, które dawno temu zawiesiłeś na kołku, nagle się spełniają Jakub Skorupa

Przestrzeń wspólnego doświadczania

"Głuchy telefon" to czwarty oficjalny singiel Jakuba Skorupy, który zapowiada jego debiutancką płytę. - Parę tygodni temu zakończyliśmy sesję nagraniową do albumu i jesteśmy przed miksami. Liczę na to, że wszystkie sprawy związane z tym wydawnictwem uda mi się pozamykać w ciągu najbliższych miesięcy. A w oczekiwaniu na premierę testuję piosenki na koncertach - śmieje się gość Czwórki. - Nasz pierwszy występ odbył się w lipcu, w Katowicach, i wtedy kompletnie nie wiedziałem, czego się spodziewać, kiedy już wyjdę na scenę i stanę przed mikrofonem. Byłem blady ze zdenerwowania. Ale okazało się, że te moje opowieści trafiają do ludzi. Po koncertach spotykam się ze słuchaczami i wtedy widzę, jak moje historie w nich rezonują.    

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Jakub Skorupa (wokalista. kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 22.09.2021

Godzina emisji: 9.05

kul


Czytaj także

Numery "na impulsie". Michał Wiraszko o nowej płycie Much

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 13:50
- 2010 rok spędziliśmy na trasie: scena, backstage, bus. Zagraliśmy sto koncertów i spełniliśmy rock'n'rollowy sen o życiu w trasie - wspomina Michał Wiraszko z zespołu Muchy. - Tamto lato było niesamowite, dlatego postanowiliśmy uwiecznić je w piosence.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Makowiecki: z oczekiwaniami trzeba uważać, żeby nas nie przerosły

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 15:50
- Gdybym mógł się spotkać z Tomkiem z czasów debiutu, to muzycznie zostawiłbym go w spokoju. Nie udzielałbym żadnych rad - mówi Tomasz Makowiecki. - Z perspektywy czasu wiele rzeczy zrobiłbym inaczej, ale na pewno nie odebrałbym mu prawa do naiwności i popełniania błędów. 
rozwiń zwiń