Szczyl gościem Czwórki. Opowie o "Polskiej Florydzie"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 07:40
Jeden z najbardziej obiecujących młodych graczy w polskim rapie wydał debiutancki album. O krążku "Polska Floryda" porozmawiamy z artystą w poniedziałkowe popołudnie. 
Szczyl
SzczylFoto: mat. prasowe/Sony

Posłuchaj
magiera 1200.jpg
Gościnnie u Magiery. Starsi i młodsi, schabowy oraz sushi

Szczyl jest dwudziestoletnim reprezentantem Gdyni. Pierwszą rozpoznawalność przyniósł mu utwór "Druga dekada", który zapewnił mu udział w akcji SBM Starter. Wypuszczane podczas niej debiutanckie single "Banda" i "Toast Toast" świetnie przyjęły się wśród słuchaczy, osiągając milionowe wyświetlenia. Od czasu ich publikacji słuchacze spekulowali, gdzie wyda swój debiutancki album.

PŁYTA TYGODNIA: Szczyl "Polska Floryda" - SZCZEGÓŁY >>>

Posłuchaj
kabe 1200.jpg
Kabe: "Albinos" pochodzi prosto z muzycznego getta

Debiutancki album artysta wydał nakładem wytwórni Sony i zafundował fanom jeden z ciekawszych transferów na rapowej scenie ostatnich lat. Premiera krążka "Polska Floryda" odbyła się 15 października. W tym tygodniu krążek Szczyla jest naszą Płytą Tygodnia - Będziemy go rozdawać w "Muzycznym Lunchu" - od poniedziałku do piątku (22.10) po godz. 13.00.


Szczyl. "Polska Floryda" Szczyl. "Polska Floryda"

***

Na "Muzyczny Lunch" - w poniedziałek (18.10) - zaprasza Damian Sikorski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka hip-hop

Czytaj także

Deemz - producent, któremu nikt nie odmawia

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 16:50
Po długich latach oczekiwania na debiut Deemza, dziś premiera "Sauce". - Wchodzę jak bomba, od razu na dwój krążkach - śmieje się producent. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nawijaj" - kasety magnetofonowe w muzeum?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:00
"Nawijaj" to ekspozycja 300 kaset magnetofonowych z kolekcji Rap Tapes by Grędziu - Jakuba Grędy. Wśród taśm znalazły się także te owiane legendą, będące zapisem pierwszych prób muzycznych wielu artystów. Wystawę można oglądać w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
rozwiń zwiń